Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Interneten vásárolt termék...

Interneten vásárolt termék esetén ki állja a postaköltséget?

Figyelt kérdés
Megrendeltem egy terméket, és volt postaköltsége. Az eladó azt mondja, hogy csak a termékárat küldi vissza, ha visszaküldtem a terméket. Akkor ha én visszaküldöm kétszeres postaköltség keletkezik. Azt lenne a kérdésem, hogy ezt a kettő postaköltséget is vissza kell fizetnie az eladónak vagy buktam a postát?

2014. jún. 23. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért kellett visszaküldeni a terméket? Ha rossz volt, ott szerintem nem feltétlenül a vevőnek kell állnia a postaköltséget, hisz nem a vevő tehet róla, ha éppen selejtes volt az adott termék.

De ha mondjuk neked nem tetszett az adott termék vagy nem volt megfelelő ha pl. egy ruháról van szó, a méret, vagy nem tetszett az ízlésednek, akkor a visszaküldés is téged terhel, az eladónak olyankor valóban a termék árát kötelessége visszafizetni.

2014. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tetszett a minősége. Szóval akkor buktam a postát? Tudok valamit tenni, vagy nyugodjak bele?
2014. jún. 23. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj bele, általában a vevő szokta állni a postaköltséget ilyen esetben.
2014. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az illetékes kormányrendelet (17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet), amely jogot ad neked a vásárlástól való 8 munkanapon belüli elállásra, világosan fogalmaz: "A fogyasztó viseli az elállási jog gyakorlása miatt a termék visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. "

Vagyis te viseled a postaköltséget.

2014. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, hát szomorú vagyok, de mindenkinek köszönöm a segítségét. :)
2014. jún. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!