Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet ekkora különbség...

Hogy lehet ekkora különbség két autó értéke között?

Figyelt kérdés

Most olvasom a Robert T. Kiyosaki könyvét a Gazdag Papát szegény Papát. Ebben ír egy példát, hogy ha én veszek egy 0 kilométeres autót mondjuk kétmillióért, az amint kigördülök a szalonból már csak 1,7 milliót.

Nem mondta meg, de józan paraszti észből rájöttem, hogy azért mert első tulaj, és már semmiképpen nem 0 kilométeres.

A kérdés azonban az, hogy az én álomautóm, egy 1969-es Ford Mustang 429 BOSS, ami idén pont 45 éves, nemhogy csökkent volna az ára, de még nőtt is magához képest. 69-ben mikor kijött úgy tudom 7000 dollárért lehetett kapni. Forint, dollár, kereset is változott azóta, ma úgy kb 10-15 milliónak megfelelő összeg.

Az az autó majdnem fél évszázaddal a legyártása után, százezer, ha nem milliónyi megtett kilométer után, hogy tudod nemhogy stabil maradni, de még értékesebb is lenni a ma legyártott társaihoz képest, akik kijönnek a szalonból és már kevesebbet érnek?



#autó #ár #érték #ár/értékarány
2014. jún. 23. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy 1969-es Mustanggal aligha mentek több százezer km-et.


Amúgy úgy tud gyári állapotban megmaradni hogy a tulaj mindig mindent megadott neki, mindig eredeti alkatrészekkel szervizelte. Így lehet gyári állapotú. Aminek elég nagy értéke van, főleg mivel ma már elég nehéz jó állapotú 1969-es Mustangot kapni.


A veteránautóknak van értéke, mivel ritkák, nem tudsz bemenni a kereskedésbe hogy egy ilyen kell, mert évtizedek óta nem gyártják. És egy veteránautó árában benne van a tulaj gondoskodása, fanatizmusa. Ezek inkább dísztárgyak mint közlekedési eszközök.


Ha extrémebb példát akarsz, könnyen találsz olyan autót ami új korában pár 10 millió forint volt, ma meg százmilliókért cserélnek gazdát. Az elmúlt 1-2 hónapból:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindent megtalálsz az első hozzászólásban. :)
2014. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!