Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár napra is adnak munkanélkül...

Pár napra is adnak munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés
Tegnap beregisztráltam a munkaügyi központba, és mondták hogy tavaly október óta kaphattam volna segélyt, mert akkor szűnt meg a munkahelyem, de azóta napi bejelentéssel dolgozom. Mondták hogy mostantól fogják utalni, de engem július elsejétől felvesz a főnököm állandóra. A kérdésem az hogy visszamenőleg kaphatok e segélyt, vagy erre a pár napra júliusig?

2014. jún. 27. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem egyszerűsített munkaszerződésed van ami azért jó mert nem akadályozza a munkanélküli segélyt. Azt nem tudom hogy visszamenőleg is megkapod-e, de én megigényeltem az aktív korúak ellátását amikor lejárt a munkanélkülim és visszamenőleg is kifizették mert kicsit később adtam be az igénylést. De nem hiszem hogy érdemes lenne belevágni ha jövőhéttől be vagy jelentve mert addig el sem lehet intézni, van ennek egy átfutási ideje.
2014. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem adnak, csak a regisztrálás napjától.

Erre a pár napra kapod majd.

Amikor felvesznek, azt be kell jelentened a munkaügyibe.

A munkaviszony létesítése miatt igénybe nem vett ellátási összeget megigényelheted a munkaügyitől:


"Mivel ösztönözzük az álláskeresőt a mielőbbi elhelyezkedés érdekében?


Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően, akkor kérelmére a folyósítási időből még hátra lévő időtartamra járó járadék meghatározott összegét egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés feltétele, hogy az előzőekben meghatározott napig folyamatosan munkaviszonyban álljon és a munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresőnek az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani.

Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka.

Nem fizethető ki a fennmaradó összeg abban az esetben, ha ugyan azzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amelynél az álláskeresési járadék megállapítását megelőzően munkaviszonyban állt.


Amennyiben az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít határozatlan időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt, az előző pontban részletezett mértékű juttatást a részére – kérelmére – egy összegben a keresőtevékenység létesítésének bejelentését követő számfejtés időpontjában kell kifizetni. "

[link]

2014. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is erre gondoltam. Bár nem fogják furcsállni, hogy 26.-án beregisztráltam és rá 5 napra már van is állásom?
2014. jún. 29. 09:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom de 5 napért nem fogsz sokat kapni az tuti.
2014. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!