Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a munkanélküli...

Mi van akkor ha a munkanélküli központ kiközvetít de én nem vállalom el a munkát?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 08:15
 1/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan varrodába de én nem tudok varrni meg nem is szeretnék. Fel is hívtam őket, hogy hogyan gondolták ezt de erre azt mondták, hogy nem baj mert most majd indítanak egy tanfolyamot a cégen belül és akkor megtanítanak varrni. Könyörgöm soha nem tudtam varrni és nem is akarok.

Még 2 hónapig jár a munkanélküli. Gondolom ha nem megyek el elvonják, de én ott a munkahelyen mondhatom nekik, hogy én ezt nem akarom csinálni akkor mi lesz??? Simán aláhúzza, hogy én nem vállaltam el mi? és akkor ugyanúgy megvonják a pénzt vagy hogy is van ez???? Segítsetek!

2014. máj. 20. 08:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, akkor azt jelöli be, hogy te nem vállaltad el és ugyanúgy megszüntetik a regisztrációd és az álláskeresési járadék folyósítását, mintha el sem mentél volna.

Viszont ha a betanítás (tanfolyam) után nem tartanak megfelelő munkaerőnek és nem vesznek fel, akkor nincs ilyen szankció; megkapod a maradék álláskeresésid és regisztrált is leszel utána is.

2014. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, vesztenivalód nincs. Csak azzal, ha meg sem próbálod.

Ha nem is maradsz ott, de elvégzed a tanfolyamot, még lehet, hogy a jövőben jól jön neked ez a varrás, akár saját magadnak is varrhatsz.

2014. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Kapod a segélyt, ingyen képzést ajánlanak amit nagyon keveseknek, majd munkahelyet. Mégis mi a jó fenét akarsz még?


Teljesen helyesen meg fogják vonni a támogatást, ha húzod a szádat. Gondolom azt hitték megélhetést keresel, ezért próbálnak segíteni. A Te fajtád miatt tart ott ez az ország ahol. Legyen még több ingyenélő aki sirdogál a sarokba, de a lehetőséget két kézzel löki el magától.

Az álláskeresés nem arról szól, hogy Te a mi pénzünkből élsz és közben válogatsz.

2014. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó!Gondolom te sem vállalnál el olyan munkát,amihez fingod nincs és kedvet sem érzel hozzá!A varrónőket teljesítménybérbe fizetik,pár fillér/db áron.FILLÉR!Már az egy és két forintos is megszünt,de ha bért kell fizetni,akkor még érvényes a fillér!Hát köszi,ilyen munkát én se vállalnék el!
2014. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-nek


De igen, elvállalnám. Tudod miért? Mert a nincsnél pont annyival lenne több, amennyi a "fillérekből" összejön.


Tudod én mindig irodába dolgoztam, most is ezt teszem, azonban költözés után nem tudtam elhelyezkedni, csak pultba. Végzettség és minden egyéb nélkül. Szerinted álmaim netovábbja volt, hogy semmi pénzért robotoljak 2 nap alatt 40 órát úgy, hogy közben a standnál még le is húztak? /péntek 7-másnap halnali 4-ig, majd mentem vissza reggel 7-re és dolgoztam újra hajnali 4-ig/ Viszont a semminél pont annyival volt több, mint amit kerestem. Mivel az irodába emberekkel dolgoztam és dolgozom, megvolt bennem az ami a tipikus pultosokból hiányzott, így áthívtak egy sarki késdobálóba is dolgozni. Ott is két egymást követő napon voltam, igaz ott hétköznap, ott "csak" 30 órát kellett lehúzni nevetségesen kevés pénzért. /oda kedden szerdán jártam/

Persze lehet mondani, hogy a jatt stb, viszont ha azt lehúzzák, mert átírják a standot, akkor annyira nem buli.


Közben jelentkeztem, pályáztam normális, számomra megfelelő munkákra, így ismét abban dolgozok amit szeretek.


Nagyon megterhelő volt a betanulás, a heti 70 óra munka, de egy évig lehettem volna e-nélkül munkanélküli.

Szerintem az ember ne válogasson és ne sírjon, hanem tegyen érte.

2014. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát most teljesen úgy jön le, mintha én nem akarnék dolgozni. Azért így láthatatlanba ítélni embereket úgy hogy nem is ismeritek hát nem tudom.

Maradjunk annyiban, hogy nem egy munkakerülő vagyok amúgy.

2014. máj. 22. 19:35
 8/8 anonim válasza:
57%
utolsó előtti,olyan okos vagy,hogy a hátadat szívesen megpaskolnám.csók.
2014. nov. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!