Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék Amerikából rendelni...

Szeretnék Amerikából rendelni 620$ értékben, de nagyon magas lenne vámmal és áfával. Hogy lehetne ezt megkerülni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki néha kimegy, de a közeljövőben nem fog.

Nem egy nagy cégről van szó, hanem egy kisvállalkozóról.

Esetleg olyat lehet, hogy valahogy ledumálom vele, hogy ajándékként küldje? (Mármint kifizetem neki átutalással a pénzt, de ő valahogy ne úgy adja fel, mint vásárolt árut.)



2014. jún. 28. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, és ha a kibontják, akkor látni fogják, hogy nincs 6 ezer alatt, hanem sokkal több.

Rossz esetben mondanak rá 200 ezer ft és akkor erre kell vámot és áfát fizetni.

Egyszerűbb, ha mondjuk 300-400 dollárra átírod a számlát, és azzal mész be. Akkor csak annyira kell vámot fizetni.

Ez az ajándék történet, már régóta nem él, mivel a sok okos kinyitotta a száját, és a Nav fülébe jutott.

2014. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából egy nagyon jó minőségű full lace parókát rendelnék, nem tudom, hogy a vámőrök(?) mennyire tudnak megkülönböztetni egy pár ezere forintos parókát egy 150e Ft-ostól :D Aki egyáltalán nem ért hozzá, annak összehasonlítási alap nélkül nem túl nagy a különbség...
2014. jún. 28. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:
6%

Szóval szabálysértésre / bűncselekményre kérsz tippeket? Jelentettelek.


(Ui: ha meg tudsz/akar venni egy jó minőségű, nem olcsó dolgot akkor fizesd meg az adóvonzatait is.)

2014. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó rád mondják, hogy tipikus magyar. Légy büszke magadra és sírd álomba magad.
2014. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jelents nyugodtan, ha jól esik, gratulálok hozzá :D

Napi sikerélmény elkönyvelve:)

2014. jún. 28. 18:01
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
4-es: nem. A tipikus magyar csaló. Mint a kérdező, meg aki védi.
2014. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ebbe a tipikus magyarozásba ne menjünk inkább bele...

Akkor már beszélgessünk inkább inkább arról, hogy miért ilyen felháborítóan magas (27%) az ÁFA Magyarországon, és hová tűnik az a rengeteg pénz, ami ÁFA néven befut az államkasszába, miközben a politikusok arról vitatkoznak, hogy egy vagy két számjegyű legyen az SzJÁ?

Egyetemista vagyok, autoimmun beteg, épp elég idegesítő, hogy huszonéves lányként több százezerért kell parókára költenem, és még plusz százezret adóra, mert alig lehet élethű utánzatot kapni.

Tipikus magyar amúgy szerintem inkább az, aki folyton más dolgába üti az orrát, a magáéval meg nem foglalkozik.

2014. jún. 28. 18:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán beszéld meg vele, hogy ajándékként küldje vagy pedig pont annyi árat írjon rá, amennyiért még nem kell vám+áfát fizetni. A paróka az tényleg nem olyan tétel, mint mondjuk az elektronikus eszközök, amikről egyből lerí, hogy itt valami okoskodás van.
2014. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható magánemberként adják fel a csomagot, ne cégként így egyből kisebb az esély, hogy egy parókára azt mondják, hogy sokba kerül.
2014. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kinabol szoktam rendelni altalaban, es filleres dolgokat, szoval nincs tapasztalatom ilyen arnal.

Viszont ha az eredeti csomagolasabol kibontja, es mellekel egy kezzel irott szemelyes levelet is az ismerosod, elvileg nem szorakoznak.


Kedves nezoink! Jovo heti adasunkban penzmosasi tippeket adunk! :)

2014. jún. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!