Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay ről rendeltem és már 38...

Thomech kérdése:

Ebay ről rendeltem és már 38 napja nem kaptam meg a csomagot. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szóval rendeltem 700Ft ért egy kulcstartót ingyenes kiszállítással 2014.05.22 fel is adták és azóta nem kaptam meg. Egy napja írtam az eladónak de még semmit nem írt vissza. Kiszállítási határidőnek: Jun. 10 - Jun. 26 volt megadva.

Mit tegyek?



2014. jún. 29. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Előbb várj pár napot, hogy az eladó válaszol-e és hajlandó-e visszaadni a pénzt (a határidő a 45. nap, azt ne lépd túl)

Ha nem válaszol, vagy nem hajlandó visszaadni, akkor nyiss egy dispute-ot item not received miatt. Annak a végén visszakapod a pénzt.

De mindezek ellenére nem ajánlom a panasztevést, mert később még megérkezhet az áru. Nekem volt már olyan, hogy 80 napig (majdnem 3 hónap) kellett várni.

2014. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát egyik ismerősöm tanácsára a reklamációt elküldtem az ebay en. De mondta, hogy így +1 hónapig lesz időm várni és beszélni az eladóval és ha addig megérkezne mégis a csomag akkor törölhetem a reklamációt amit indítottam ellene az ebay-en. (Köszönöm, hogy hozzászóltál és értelmeset, megy a zöld) :)
2014. jún. 29. 12:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Várnod kellett volna még egy picit az eladó válaszára.Nagy részük kedves és segitökész.Nekem is volt már olyan hogy nem érkezett meg a határidön belül..irtam az eladónak Ő elnézést kért és megkérdezte hogy a pénzt adja vissza vagy küldjön másikat.

Másikat kértem és azt kb 10 napon belül meg is kaptam :)

Az ebaynek akkor érdemes irni ha az eladó napokig nem válaszol!

2014. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem végül is ebben is van valami. Csak gondoltam inkább megteszem ezt a lépést mert volt aki 30 napot írt amíg lehet reklamálni volt aki 45 napot. Ezért gondoltam, hogy ezt megteszem és így az eladó sem szenved kárt mivel értékelésnél ezt nem adja ki.

Remélem hamarosan fog válaszolni mert 2x is írtam neki mindjárt 2 napja lesz + a reklamáció de még mindig semmi reakció.

2014. jún. 29. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor most már csak várnod kell a reakcióra! :)
2014. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vissza is kaptam a pénzt. (De ha esetleg még is megérkezne 1-2 hét múlva akkor írok neki is megint elutalom a 700 Ft ott)
2014. jún. 29. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Örülök neki hogy megoldódott. :)

bár gondolom annak amit rendeltél jobban örültél volna! :/

2014. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül aztán ma csodával határos módon meghozta a postás a kulcstartót. Így aztán rá is írtam az eladóra hogyan tudnám eljuttatni hozzá a pénzt. Valószínűleg leadom nála megint a rendelést aztán ő vissza igazolja, hogy feladta és így meg lesz a vásárlásom is és tudom is értékelni az eladót.
2014. jún. 30. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
én paypal kódot szoktam kapni ahova el kell utalnom a pénzt :)
2014. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!