Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet lenne...

BB Ádám kérdése:

Szerintetek jó ötlet lenne ilyen módon az arany befektetés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval 15 éves vagyok, és félek hogy a ballagási pénzem hülyeségekre költeném.

Ezért az az ötletem támadt,hogy arany ékszereket vennék, amit biztosan csak akkor váltanék be, hogy ha szükségem lenne a belőle jött pénzre.

nem tudom, ez mennyire lenne kedvező pár év múlva.



2014. jún. 29. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Befektetési célból van az úgynevezett befektetési arany is. Ezen belül is az aranyszámla, aminek egyik előnye az, hogy a befektetett összegből akár 1 gramm aranyat is eladhatsz ha csak annyi pénzre van szükséged.

Míg ékszer vagy fizikai aranylapka esetében nem adhatsz el belőle 1 grammot, illetve csak törtaranyként, aminek nem lenne értelme.

Nekem a következő cégnél van aranyszámlám:

www.aranyatveszek.hu

De egy ideje nem mozog jelentősen az arany ára, illetve nemrég volt egy jelentős esése is.

2014. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt a befektetési arany árának alakulását is követheted:

www.arany-arfolyam.hu

De az aranyszámlámon jelenleg semmi aranyat nem tartok, még a legutóbbi esés előtt megérzésből időben kivettem pénzem.

2014. jún. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Látszik hogy fingod nincs az egészről. Tedd be egy bankszámlára, vagy dugd a párnád alá, így bukhatsz rajta a legkevesebbet.
2014. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi válaszokat.

utolsó : ha értenék hozzá, nem tettem volna fel a kérdést, gondolj csak bele...

2014. jún. 30. 00:17
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

az arany nem erre való

az arany menekülő deviza, arra való hogy gazdasági válság esetén amit a pénzed óriási értéktelenedéséből vesztessz azt az aranyból visszanyerd mert ilyenkor az egekig pumpálják az árát.

ha nincs válság akkor egy csomó befektetési alap sokkal jobban teljesít mint az arany

2014. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szabot. válasza:

Az arany egy hosszú távra való értékálló befektetés. A 2008-as válság óta sokan választják ezt a formát

hogy megtakarításaik egy részét (általában 10-30%-át) biztonságban tudják. Viszont az aranyékszerek elég nagy hozzáadot értékkel bírnak, amit vészhelyzetben nemigen lehet hasznosítani ezért ajánlott inkább befektetési aranyérmét vagy lapkát vásárolni. A nagyságát tekintve talán az 1/10 unciás a leglikvidebb az árához képest, ugyanis minél kisebb egy érme, annál drágább a fajlagos költsége, viszont a nagyobb darabokat nehezebb pénzé tenni.

Az arany mellett szóba jöhet még az ezüst is, de sajnos hazánkban ez ÁFA köteles termék, míg az arany ÁFA mentes, valamint ezüstből nagyobb darabot kell tárolnunk az aranyhoz képest ugyanazt a pénzt befektetve.

2014. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Neee halgass rájuk csak 1-2 emberke nem mond hülyeséget. A szüleim ötvösök és ékszer kereskedők az arany és a gyémánt rendkívül jó befektetés mert az arany ára az egekben van épp úgy mint a gyémánté!!! Ne habozz
2014. júl. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. te nagyon nem értessz hozzá, az arany még oké lenne de sok befektetési alappal nagyobb hozamot lehet elérni + azokból 1-3 nap alatt ki lehet szállni néhány kattintással, az arannyal meg szaladgálhatsz összevissza, van visszaváltási költsége főleg ha nem befektetési aranyad van, egyáltalán nem stabil, a gyémántról meg ne is beszééljünk, nincs azonnali piaca, ráadásul ha nem akarsz évekig ülni rajta akkor jó ha 30%-os áron el tudod adni, megéri?
2014. júl. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7. + azért az ékszerkereskedést ahol egy "megbízható" boltban vásárolnak az emberek karkötőket miegymást, azt ne keverd a magánemberként 1-2 karkörő eladásával mert köszönőviszonyban sincs egymással a kettő, és most utóbbiról beszél a kérdező
2014. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!