Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a befektetési...

Mit gondoltok a befektetési tanácsadásról?

Figyelt kérdés

Szkeptikus vagyok, mert pár éve azt javasolta a legtöbb tanácsadó (és ezért még jó pénzt is kérnek), hogy ingatlanba és aranyba érdemes hosszútávon befektetni.

Tessék, meg lehet nézni az ingatlan és arany árfolyamát. Aki 5-6ével ezelőtt ebbe fektette a pénze nagyobb részét, az jó kis veszteséget könyvelhet el.

Jó, hogy felelőseget egyik sem vállal a tanácsadásáért, olyanok mint a meteorológusok, vagy bejön, vagy sem.



2013. nov. 24. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Aki úgy megy befektetési tanácsért, hogy MOST mit vegyek úgy, hogy 5-6 évre előre nyereséges legyen az meg is érdemli.


Ha az ember azt várja egy szakembertől, hogy kezelje a befektetéseit, akkor az a minimum, hogy rendszeres kapcsolatba áll a szakemberrel, aki azonnal jelzi neki, hogy pl. MOST kell eladni gyorsan az arany befektetéseket vagy MOST kell venni ezt vagy azt.


A gazdaság nem úgy működik, hogy most megmondom, hogy mi lesz 6 év múlva. Ilyet csak a sarlatánok csinálnak.

2013. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint több a sarlatán, mert a legtöbb tanácsadó hosszútávú 5-10éves befektetésnek javasolta a fentieket. Persze 5év múlva még bármi lehet:-)Ahogy az időjárás is.
2013. nov. 24. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki azt nevezi befektetési tanácsadásnak, hogy "vegyél aranyat" meg "vegyél ingatlant" az bizony sarlatán.


Bár az aranyvételben nem értem mi a hosszútávú, hiszen akkor adod el amikor csak akarod (ellentétben az ingatlannal, ahol már nem ilyen egyszerű a dolog).

2013. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.


-mennyi pénzed van, ezáltal kik foglalkoznak veled

-melyik szolgáltatónál vagy és a szakembereik milyen minőségűek


Kezdjük ott:

Kit hívunk befektetési tanácsadónak?


Az én szótáramban a befektetési tanácsadó egy olyan ember, aki járt legalább 5 évet egyetemre, valamilyen pénzügyi-gazdasági területen és le is diplomázott (1 alap, 1 mester diploma). Van 1-2 releváns posztgraduális pénzügyi végzettsége, tanfolyama (tőzsdei szakvizsga, VAP, EFFAS, CFA, CIIA, stb.).

Legalább már pár éves munkatapasztalata van és azóta figyeli is a tőkepiacokat napi szinten.


Akinek ezek közül 1 is hiányzik, annak nem szabadna tanácsot adnia embereknek arról, hogy mit kezdjenek a pénzükkel. Az embereknek meg nem szabadna olyantól tanácsot elfogadni, akiknek ezek közül valami hiányzik.


A pénzügy is pont úgy egy szakma, mint az orvoslás, vagy mondjuk pilótának lenni. De ha műtétre szorulsz, te sem az ápolótól kérsz tanácsot, vagy ha repülőgépet kell elvezetni, te sem a stewardesstől várod el.

Az ügyfeleknek is elég nagy hibája, hogy sosem néznek utána, hogy kitől kapják a tanácsot.


Hány tanácsadónál voltál?

Milyen szolgáltatócégnél, cégeknél?


Egyébként még tévedésben is élsz. Az arannyal kapcsolatban. Az arany 5-6 éve 800 dollár volt. Ma 1250. +50%. Akkor miről beszélsz?

2013. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Anno, laikusként, egy banki és egy takarékszövetkezeti pénzügyi (befektetési)tanácsadónál jártam.

Portfóliót ajánlott mindegyik, és az ajánlatuk között nem volt nagy eltérés.

Ingatlan + befektetési arany hosszútávra, 10%ban kezelt számla (forex)és némi értékpapír.

Az akkor vásárolt ingatlan jelenleg a felét éri.

Az arany jelenlegi vételi ára igen alacsony (nem az eladási.)Ha most eladnám, már veszteségben lennék és valószínűleg tovább zuhan az arany árfolyama.

Forex, kezelt számla a legrosszabb döntés volt.

Az értékpapír az, ami úgy ahogy tartja magát.


A tanácsadó szerint, az elmúlt években kaotikusan alakult a piac (és a kormány lavirozása), így mindezt nem lehetett előre látni, jelenleg nem is tud érdemben mit ajánlani, mit azt, hogy várni kell.

2013. nov. 24. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Az arany ara addig fog esni valoszinu hogy 1200ig... vagy talan meg picivel lejebb is mig a FED be nem szunteti a tamogato csomagot... Aztan onnantol kezdve ujra emelkedni fog az arany, persze nem 1-2nrol a masikra lesz 1800dollar megint de emelkedo trenden lesz de kitudja meddig!

Szerintem kedves kerdezo TE total nem vagod mirol van szo ugyhgoy jobb ha beteszed a bankba a penzed vagy veszel allampapirt aztan kesz. A tobbit ugyse erted!!

2013. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, én nem értek hozzá. Ezért is kerestem tanácsadót, aki "ért" hozzá.
2013. nov. 24. 16:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy tanacsadohoz fordulj ahhoz sem art nemi alapismeret es dolgokrol fogalom mert kulonben ugy atfog verni, hogy banni fogod hogy valaha megfordult a fejedben a befektetesi tanacsadas! De nekem mindegy mit csinalsz hisz a TE penzed!!
2013. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!