Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli, egyedülálló...

Munkanélküli, egyedülálló lány vagyok. Milyen segélyekre lehetek jogosult?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek egy háztartásban, aki nyugdíjas.
2014. júl. 4. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi Központban regisztrálva vagy?

Menj be a szociális irodára, és ott kérdezd meg, mi jár Neked.

És a Családsegítő Központban is jár.

Legtöbb a segély, ha saját háztartásban vagy, így egy kicsit kevesebb.

Egy főre mennyi jut?

2014. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Regisztrálva vagyok a munkaügyi központban. A családsegítőben mi járhatna nekem? Anyukám nyugdíját nem tudom pontosan, nagyjából 110 ezer körül van. Viszont van egy húgom aki még egyetemre jár, ő is velünk él, keresete nincs. Akkor egy főre 36700 Ft jut nagyjából.
2014. júl. 4. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 20 éves, anyukád jövedelme nem számít, hiába laktok egy háztartásban, egyedülállónak számítasz.

A szociális törvényben megtalálod a foglalkoztatást helyettesítő támogatás feltételeit és a fogalmak meghatározását.

2014. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2: Jó, mert 43E Ft körül van egy jogosultsági határ némelyik támogatásra.

A családsegítőben 300 E Ft adósságrendezési támogatás jár, és ha azt kimerítetted, csatorna-, víz- és szemétszállítási díjhátralékra is jár valamennyi (az már csak pár tízezer Ft) a Hálózat alapítványtól.

A szociális irodában lakásfenntartási támogatás jár.

Meg még egy-két dolog, települése válogatja.

2014. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom ez az adósságrendezés csak akkor jár, ha ténylegesen van is adósságod. Igazából a lakást anyukám tartja fent a nyugdíjából, eddig nem mondta, hogy lenne hátraléka. Gondolom az a 22.800 Ft jár akkor meg szociális segély talán amit egy évben 2-3-szor adnak.
2014. júl. 5. 01:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, így, így.

Hát, eljön az az idő, amikor a támogatásokhoz kell igazítani az életmódot. Ha nincs rezsielmaradás, csinálni kell. Mert nem hiszem, hogy 110 E Ft-ból ki fog jönni a rezsi és a teljes megélhetés hármótokra, amíg nem dolgozol.

2014. júl. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Én hosszú évek után most kényszerültem hazaköltözni, mert véget ért a kapcsolatom. Nem vagyok már túl fiatal sem, és hiába van diplomám, okj-s végzettségem nem hiszem, hogy könnyen fogok munkát találni. Eddig szerencsém volt, mert viszonylag jól éltem. Sajnos most nehéz lesz nekem minden értelemben. Anyukám pontos nyugdíját se tudom, lehet kap 120 ezret is, de annál többet biztos nem. Azért megpróbálom majd amiket itt írtál. Köszi még egyszer...
2014. júl. 5. 03:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!