Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dániai munkaközvetítés?...

Dániai munkaközvetítés? Andreasagro- ról mit tudtok? Hogyan fizet, megbízható-e?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni tőletek, főleg attól, aki volt vagy esetleg még most is kapcsolatban van az Andreasagro közvetítővel, hogy megbízható-e a cég?

Fizetnek-e rendesen?

Menny időre adnak munkát?

Igaz-e a szállást és a rezsit a munkáltató állja? (elmondásuk alapján ez is benne van a szerződésben?)

A munkabért a munkáltatótól, vagy az Andreasagro-tól kapod? (előbbit biztonságosabbnak tartanám)

Mennyi a heti munkaidő? Lehet-e túlórázni, azt kifizetik-e?

Mennyi a minimálbér bruttóban és mennyi lehet ez nettóben? (DKK-ban kérem megírni)

Mikor és mire utalják ezt a pénzt? (Dán bankkártyára?) Vagy készpénzben fizetnek?

Tud-e valaki árakat írni, különböző élelmiszerek árai, valamint bicigli ár érdekelne. (hosszabb távon kiváltanám ezzel a tömegközlekedést.)


Tudnátok konkrét helyeket megjelőlni, hol vannak ilyen munkák? (térképen megnézném, hol helyezkedik el)



Minden észrevétel érdekel, minden infó segítene.

Szállás: ha kimennék hamarabb megnézni a dolgokat, hova is mennék stb.... arra tudnak-e szállást biztosítani. (ne a vakvilágba menjek már ki, ha lehet) A szállás milyen, felszereltsége, nagysága érdekel. Mi van benne? Wifi? Kábeltévé? Normálisan berendezett konyha stb...


Olvastam, hogy területenként van lehetőség úgynevezett: Laere Dansk -ban megtanulni a dán nyelvet. Külföldieknek mennyibe kerül a nyelvtanfolyam díja, valamint a munkahely mellett van-e erre lehetőség? Esetleg, ha kimennék beirtkozhatok-e a nyelvtanuláésra, ezt hol intézik? Erre az időre kap-e az ember segélyt, szállást? Mennyi az? (ilyenről is hallottam, igaz Svédország tekintetében)


2014. júl. 8. 11:27
 1/4 anonim válasza:

Munkád lesz, és fizetésed is, viszont feketén dolgoztatnak dán viszonylatban iszonyúan kevés pénzért.

Dán bankszámlát nem fogsz tudni nyitni, nyelvet ingyen nem fogsz tudni tanulni, ezekhez sárga kártya kell, amit fekete munka mellé nem adnak. Biztosításod szintén nem lesz.

Minimálbér nincs Dániában, az andreasagro kb 32 DKK-t fizet óránként, egy egyszerű diákmunkával 100-110 DKK-t lehet keresni.

Használt bicikli olyan 1000-1500 DKK körül van, de maga a farm sokszor olyan messze van a legközelebbi bolttól is, hogy felesleges megvenni.


Én a helyedben nagyon végiggondolnám, mert mindemellé még a szerződés is kötni fog, tehát nem tudsz csak úgy 1 hónap után lelépni, ha nem tetszik.

2014. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 quetzalcoatl válasza:

Szia! Én dolgoztam velük 2014-ben 8 hónapot.

Fizetést megkaptam mindig időben, dán viszonylatban tényleg nem sok, de a szállás és a rezsi mindkét helyen ingyen volt. (először 3 hetes munkám volt, úgy volt hogy hosszabb lesz, de át tudtak szervezni egy másik munkára ami fél évesnek indult de 7 hónapig dolgoztam ott). Utána találtam munkát egy pékségben.

Eltörtem az ujjamat, én is aggódtam a sárga kártya miatt, de kiderült hogy azal magasabb az adód, és csak lakcímbejelntéshez kell. CPR számot intéztek nekem, azóta is ezzel vagyok kint (ez életre szóló) adóbevallásomat is elintézték. A szervező lány kedves volt amikor felhívtam őket. A második helyemen intéztek nekem internetet is, hogy beszélhessek a barátnőmmel. A dán cégükhöz jelentettek be, szóval nem feketén dolgoztam.

Elmenni el lehet a farmról (1 vagy 2 hét a felmondási idő).

Dán bankszámlát két hónap múlva nyitottam, azt is meg lehet csinálni a CPR számmal. A fizum kb 1000 euró körül jött ki havonta, és csak kajára költöttem.

Összességében nem jártam velük rosszul, mert magamtól nem tudtam volna kijutni.

Szóval ugródeszka. de találkoztam olyannal aki már három éve nekik dolgozik.

2015. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint csak az első hetek nagyon nehezek velük...
2015. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az első válaszadónak üzenném, mégis miből feltételezed hogy fekete munkáról van szó? Mindenki dániai bejelentéssel, dán munkaszerződéssel dolgozik az országban. Biztosítási számot (CPR)számot minden munkavállaló kap, így az egészségügyi ellátást is igénybe tudja venni. A sárga kártya megigényléseben segít a cég, aki ezzel a lehetőséggel kíván élni, viszont ez már dán bejelentett lakcímhez kötött. Aki hosszútávon tervez Dániába, ott szeretne élni- természetesen elengedhetetlen a sárga kártya, de az adózása is megváltozik és sokkal magasabb lesz. A dán bankszámla igénylése valóban nem lehetséges dán bejelentett lakcím nélkül, de ezt leginkább a bankok előírt feltételei határozzák meg. A szerződésben 15 nap próbaidő, és annak lejárta után 14 nap felmondási idő szerepel. Tehát a határidők betartásával, bárki bármikor ott hagyhatja az adott farmot.
2017. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!