Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ismerős tartozik nekem 3...

Egy ismerős tartozik nekem 3 millió forinttal már több éve. Ügyvéd előtt lett papir irva, de kitörhetem. Mert semmi nincs a nevén. Hol tudnék utána járni hogy van-e ingó vagy ingatlana vagy csak nekem ezt adta be?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
sehogy ne járj utána, csak indítsd meg a fizetési meghagyást...majd a végrehajtó nyomozgat, azért fizetik
2011. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem is az a legcélravezetőbb megoldás, ha ügyvéden keresztül fizetési meghagyásos eljárást indítasz az adós ellen. (azért kell ügyvéd, mert ez már csak elektronikusan megy, és csak az ügyvédeknek vagy közjegyzőknek (de ez drágább) van elektronikus aláírása, ami ehhez szükséges). Aztán, ha az fizmeghagy jogerős, végrehajtást kérsz, utána a végrehajtó utánajár.

de ha van ismerősöd a földhivatalban, akkor ő is tud segíteni, hogy xy-nak van-e itt és itt ingatlana.

Vagy bemész a területileg illetékes földhívatalba, teljes másolatot kérsz arra a című ingatlanra ami neked megadtak, kifizetsz 6.450,- ft-ot, és megkapot a tulajdoni lapot, hogy azon a címen, ami neked van, kinek a nevén va az ingatlan. Javaslom, hogy amikor megkapod a tulilapot gyorsan fusd ott bent át az ügyintéző előtt, mert vannak olyan jó fejek, hogy azt mondod, hogy neked xy azt mondta, hogy ez az ingatlan sz övé, de a tulilapon valaki más van, és esetleg tudna-e segíteni, hogy xy-nak hol van a nevén valami.

2012. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!