Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes, lehet kiskerti...

Érdemes, lehet kiskerti zöldség stb-vel spórolni, vagy nem éri meg a belefeccölt munkát?

Figyelt kérdés

Idén úgy poénból ültettünk vagy 15 tő paradicsomot. Nem sok munkánk van vele, mert szalmát tettünk be alá. Locsolni se nagyon locsoltuk és már sorra hozza a zamatos gyümölcsöket.


Gondoltunk rá, hogy ezt lehetne akár fokozni. Egy csomag vetőmag kb 60 forint, ha profi vagyok ebből 100 tő is kihozható és akkor folyamatosan lehetne inni akár paradicsomos ivólevet. Vagy konkrétan megtelepíthetnék a kertben minden növényből párat, ami megél a földben.


Tök üres a kert a vége még gazos is. Különlegességekre is gondoltam.

Paradicsommal bevallom heti fél óra munkánk azért volt, de nagyjából annyi volt, hogy lenyírtam a sorok körül a füvet (én gyepesen hagytam a növények közötti területeket)


2014. júl. 15. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem akarod eladni, akkor mindenképpen.

Nekem régen földbe süllyesztett üvegházam is volt, amit télen fűtöttem is. Már karácsonykor vetettem salátát pl. Persze azzal sok meló volt, de fiatal voltam, szerettem is csinálni kikapcsolódásként.

Mostmár csak egy kis veteményes egy üres telken, locsolni mindig kijárok, gazolni kicsit, de én szeretem. Nem nagyon kell menni zöldségeshez, szóval biztosan spórolok is vele. Sárgarépától a szamócán át az uborkáig kb minden van a kertben.

Persze ha olyan munkád van, ahol fontos minden perc, nem fölös szabadidődben csinálnád, akkor biztosan nyereségesebb helyette valami munkát végezni.

Őszintén szólva szerintem jobb, mint a tv előtt lenni vagy bármi hasonló. Most ezt nem rád értem, hanem általánosságban.

2014. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Apa is ezt mondja, hogy kikapcsolja a kerti munka.

Én is fiatal vagyok, elsősorban az inspirál, hogy pl 500 ft egy kiló paradicsom, ha most minden tövem lehoz 10 kilót, körülbelül 50 ezer forintot (ez a minimum) spórolok a 10 tővel. Ami nem kis összeg és az erőnlétemen, egészségemen is dobhat.


Meg úgy minden nagyon drága lett. Ha pedig a kertészkedéssel megspórolt pénzt másba fektetem be, sokkal könnyebben fel lehet törekedni (direkt nem a kitörést használom mert annyira ezért nem egy nagy dolog a kert)

2014. júl. 15. 23:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és hát 60 forintból 50 ezer forint nem kis hozamú befektetés... (persze nem eladom, hanem úgy számolom, hogy ha megvenném a boltban (főleg ha teljesen biot keresnék) kb ennyibe fájna nekem.
2014. júl. 15. 23:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Hátrány, hogy hallottam olyanról, hogy idővel kimerül a föld. De gondolom ez ilyen környezetbarát (gyepesített, szalmás) kiskertnél nem 1-2 év alatt fordul elő, nem?
2014. júl. 15. 23:07
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Ősszel fel kell ásni. Ha arra nincs gép, rotációs kapa, akkor az elég macera, és utálok ásni.

Pár évente trágyát azért illik rá vinni, de ez függ a földtől is, azt jobban lehet látni majd a termésből, főleg ha lesz tapasztalat, tudod mit vársz azoktól a növényektől.


Mondjuk ez a 10 kiló per tő nekem elég szürreális, nem tudom, milyen paradicsomjaid vannak :D Meg ti sem esztek meg egy évben 50 ezer forintnyi paradicsomot szerintem.

Szóval én ilyen konkrét számításokba nem mennék bele, ha csak hobbiból csinálod. Persze igazából mindegy, a lényeg, hogy valami motivál, és csak ez számít ;)

Nekem egyébként maga a tudat, hogy ez saját, sokat jelent. Sokkal jobb ízűen tudom megenni, mint a boltit.

Ami hirtelen érik be és sok, pl paprika, azokat mindig le szoktam fagyasztani. Csinálok kis zöldséges csomagokat, amibe belepakolok minden zöldséget, ami kell pl egy húsleveshez, aztán elég csak azt kivenni a fagyról.

2014. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egy csomag vetőmag kb 60 forint, ha profi vagyok ebből 100 tő is kihozható"---akkor te tényleg profi vagy, mivel max. 19-21 db mag van egy csomagban, de nem ritka a 8-9 magos csomag sem :)


"és akkor folyamatosan lehetne inni akár paradicsomos ivólevet."---hát ha neked ez bejön, akkor hajrá!


"pl 500 ft egy kiló paradicsom, ha most minden tövem lehoz 10 kilót, körülbelül 50 ezer forintot (ez a minimum) spórolok a 10 tővel."---most átlag 150Ft-ba kerül egy kg, de találni olcsóbbat is. Emlékeim szerint 15 tő paradicsomod van és nem 10, ez 10kg-os álommal és 500Ft-al 75000 lenne...

Milyen fajta folytonnövő? Ez esetben akár 60kg-od is lehetne tövenként, amúgy kb. 1-5kg között.


Kérdező 100-150kg-nyi paradicsomot megszoktál enni egy 50-60 napos periódusban? Durva! Te nagyon imádhatod, esetleg csak fogyókúrán vagy? Mennyit sikerült ledobnod magadról?


Sok sikert a kerthez és a diétához is, így tovább, hajrá!

2014. júl. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igazad van, pár tövet későn ültettem ki, így még nem hoz termést.

Nem folytonnövő, de megfelelő talajban (az itt van) elég sok termés van rajtuk, egyenlőre tövenként kb 5 kg zöld van most de ezek folyamatosan érnek be és dagadnak, van akkora is mint a szőlőszem, akkora is mint egy gombostűfej..


150 forintért én még nem láttam paradicsomot.


Másik: nem kezelem őket semmiféle kemikáliával és hát érezni is az ízén, hogy nem nagytermelés.

2014. júl. 16. 09:02
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyébként meg de, pl a legtöbb helyen kapható vetőmagokban kb 100 db mag van, a kisebbeket, különlegesebbeket meg grammra mérik, (1-2) de általában az sem kevesebb 50-100 magnál, szóval ez marhaság.


Extrém különleges magoknál láttam ilyet, hogy 5-10 magot árulnak (svájci fekete paradicsom pl)

2014. júl. 16. 09:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Idén én is ültettem viccből érdekes növényeket. Mint pl fekete paradicsom, óriás sütőtök és hasonlók. Ebay-ról elég olcsón be lehet szerezni és szerintem megéri. Sok munka nincs velük, ha csak saját magadnak termeled és ebay-ról az érdekes magok is olcsók.
2014. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát csak a te kedvedért beáldoztam egy csomagot 2g-os volt benne 23 db mag, bár 4 elég nyamvadt volt.
2014. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!