Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudnátok írni jó üzleti...

Tudnátok írni jó üzleti dolgot amit láttok a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Van olyan amit érdemes lemásolni ami működik?

Akár külföldi akár magyar ötlet.



2013. dec. 22. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyerekkori barátom szoftvercéget alapított 5 éve. Sok sikert a lemásoláshoz.
2013. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül nehéz lesz kezdeni bármit is, az meg neked nincsen 100%, így felesleges a kérdésed.
2013. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt miből gondolod, hogy nincs pénzem? Pont az ilyen negatív embereket nem szeretem.

Kérlek próbálj meg a válaszra koncentrálni, és ne arra, hogy ha valaki akar valamit csinálni akkor már az elején azt mondod, hogy ezt ne csináld mert úgyse fogod tudni..

Tudod hányan vannak akik mielőtt elkezdtek valamit pont az ilyen típusú emberekre nem hallgattak?

2013. dec. 22. 21:59
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Egy vállalkozást elindítani, nem egy millió ft-ba tellik, és rengeteg kutatást igényel.

Mi 4 hónapja indultunk el, és bizony nagyon odafigyelve, sok szíveséget beváltva eddig 5 millió, ezek nélkül legalább 20 millió lett.

Csak a fotósra elkölthettünk volna 3 milliót eddig durva számítás szerint.

Helyette én ruháztam be közel 1 millióért. És elkezdtem tanulni fotózást.

Van egy komoly marketing lehetőségem, szintén baráti szívesség, az is olyan 2-3 millió lenne alsóhangon. De inkább több.


A rengeteg órával, amit beleöltünk ez idő alatt már elértünk nagyon komoly sikereket. De mellette annyi mérget kellett lenyelni, hogy az embertlen.


Egy vállakozás nem úgy indul, hogy megkérdezek mindenkit, mi a tuti nyerő.


Akinek cége van, nem árulja el, hogy mi a titka. Én se fogom, és más se, mert nem akarok magamnak konkurenciát.


Ha van egy ötleted, és hiszel benne megvalósítod.


De, hogy egy komoly céget indíts legalább 20 millió kell vagy baráti kapcsolatok, akik segítenek. És akkor még túl kell élni az első évet.


De mondok tuti jót neked índíts mobiltelefon kereskedést, úgyan más 100 az országban, de elég jól megy nekik. McDonalds, Szoftver fejlesztő cég.

Ezeket te is nyithatsz ha van elég tőkéd, persze itt már közel 50-100 milliós a beruházás. Egy Mc éves bevételé 500 millió ft.


Nem vagyok negatív, csak rühellem az olyan embereket, akik nem tudják hogyan használják a netet, és még angolul se tudnak, hogy a nem magyar nyelvű dolgoknak utána nézzenek.

Mert ha ezeket tudnád, nem itt kérdeznél. Hanem kutatnál.

2013. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó hozzászóló a szívemből szóltál.... Minden szavaddal egyetértek :)
2013. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek cége van, nem árulja el, hogy mi a titka."

Kivéve, ha network marketing vállalkozása van, ugye... ;)

2013. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne a másolásra alapozz, egyrészt senki nem fogja megmondani neked mi a tuti meggazdagodás titka, másrészt pedig ez nem a saját utad lenne. Legyél innovatív, oldj meg valami problémát, keress valamit amire jó rálátásod van.

Én ugyan még egyetemre járok, de van egy start-upom londoni befektetőkkel, ami fejlődő országba visz technológiát. Elég érdekes kaland lesz, ha beindul. Ha nem jön be, akkor pedig tapasztalat volt. Neked is ajánlom, hogy lépj ki kicsit a komfort zónádból.

2013. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha azt írom, hogy kocsmánk van, és működik, akkor nyitsz egy kocsmát???


Nem tudom mégis milyen választ vársz erre a kérdésre. Ugyan azok a vállalkozások vannak körülöttem mint körülötted. Van kocsma, kisbolt, fodrászat, pedikűr, takarmányos, italbolt, dohánybolt, autószerelő, gumis, üveges, tapétás, szobafestő, gipszkartonos, ajándékbolt, elektronikai szaküzlet, világítástechnikai bolt, tehenészet, lovarda, stb.


Mindegyiküknek megy, mert ha nem menne, akkor becsődölnének és nem tudnák magukat fenntartani. Ettől függetlenül egyiket se éri meg lemásolni, mert 0 szaktudás és hozzáértés és kapcsolat nélkül kb pénzkidobás.

2013. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ezt miből gondolod, hogy nincs pénzem? Pont az ilyen negatív embereket nem szeretem."---a kérdésedből, illetve a stílusodból ez mindenkinek egyértelmű!


"Kérlek próbálj meg a válaszra koncentrálni, és ne arra, hogy ha valaki akar valamit csinálni akkor már az elején azt mondod, hogy ezt ne csináld mert úgyse fogod tudni.."---ha valamiben sikeres akarsz lenni, ahhoz nem árt értened, hiába gondolod te ezt másként...


Tudod hányan vannak akik mielőtt elkezdtek valamit pont az ilyen típusú emberekre nem hallgattak?"---akkor minek kérdezel az ilyen típusú emberektől? Miért nem kérdezed meg az általad referált embereket?


Amit érdemes lenne lemásolni, ahhoz több dolog kell (nálad valószínűleg sok, vagy mind hiányzik):

1. tudás

2. pénz

3. kapcsolatok

4. önálló gondolatok

5. józan paraszti ész

6. elhivatottság

7. üzleti érzék

8. jó modor

9. meggyőző, karizmatikus jellem

stb.


A felsoroltakból hány van meg? Mennyi a befektetendő "vagyonod"? Hány éves vagy? Mihez értesz? Értesz valamihez?

2013. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

1. tudás: Nem gondolom, hogy mindent tudok, de álltalábán feltalálom magam.

2. pénz: Úgy gondolom, hogy a korosztályomhoz képest van megtakarított, pénzem.

De nem csak a saját pénzemből szeretnék vállalkozni.

3. kapcsolatok: Ismeretségi körömben vannak akik vállalkozók, de még előttük nem beszéltem erről.

4. önálló gondolatok: Vannak önálló gondolataim, szeretek problémákra kitalálni megoldásokat. Van egy konkrét vállalkozási ötletem is ami folyamatosan motoszkál a fejemben. Egyik ismerős ezt csinálja is csak nem hivatalos formában. Lehet úgy nem is érné meg.

5. józan paraszti ész: Szerintem ez is van.

6. elhivatottság: Ez kevésbé van, bár rendszeresen olvasok a témában, szaklapokat és könyveket.

7. üzleti érzék: Ez is megvan.

8. jó modor: Megvan.

9. meggyőző, karizmatikus jellem: Olvastam egy időbe pszichológiát, emberek befolyásolásáról, meggyőzéséről, testbeszédéről is, úgy gondolom, hogy mindent meg lehet tanulni.

2013. dec. 24. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!