Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiam a volt baratnőjének...

Fiam a volt baratnőjének segitett, szerződést kötött a T-home-al, a lány nem fizette a csekkeket, most a vegrehajtó rajtunk próbál 300000 ft-ot behajtani. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
A lany semmi hajlandosagot nem mutat, hogy fizessen, nekünk nincs pénzünk, fiam meg tanul, semmije sincs. Mire számíthatunk?
2014. júl. 17. 12:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy nektek kell kifizetni a tartozást.
2014. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem volt túl okos a fiad, de ezt te is tudod.



Semmit nem tehettek, a végrehajtó rajtatok fogja követelni, hiszen a fiad szerződött, nem a volt barátnő.


Mármint egy dolgot tehettek. Fizettek.

2014. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%
Így van. Ki kell fizetnetek a tartozást. Plusz a helyetekben első kanyarban letiltatnám a számot és a telefont is ha lehet a további számlák elkerülése végett...
2014. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Beperelni nem tudom ezt a k..-t? Nem mennénk vele semmire? Éa mi van ha nwm fizetünk? Egyszerűen nem tudunk ennyi pénzt összekotorni ;-)
2014. júl. 17. 12:49
 5/37 A kérdező kommentje:
:-(
2014. júl. 17. 12:49
 6/37 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyok jogász, de gondolom lehet pereskedni, hiszen feltételezem könnyen tudjátok bizonyítani, hogy nem a fiad használja az internetet, hanem a lány. Ez a T-home-ot nem érdekli, viszont ti követelhetitek a lányon az általatok a T-home-nak fizetett összeget.
2014. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, T-mobil. Tehat egy draga telefonkeszülek+ a beszelgetések amivel tartozik. De gondolom ez a lenyegen nem változtat. Facebookon beszeltem a lannyal, ahol elismeri, hogy ez az ő sara, csak nem tudom, hogy ez bizonyítéknak számít-e?
2014. júl. 17. 12:59
 8/37 anonim ***** válasza:
80%
Itt nincs mit perelni. A szerződést a fiad kötötte. Jogilag ezzel Ő vállalta az ezzel járó terheket, így a 300 000Ft az Ő sara. Az, hogy ezt a csaj hozta össze azzal a bíróság nem fog foglalkozni. Ehhez hasonló helyzet a kezesség vállalása. Felveszek 10milliót és Te kezességet vállalsz akkor ha én nem fizetek akkor téged terhel a fizetési kötelezettség. Függetlenül attól, hogy a pénzt nem is láttad. Ez a helyzet még ennél is egyszerűbb. Hisz jogilag a lány nincs is képben. Nem írt alá semmit. Nem vállalt kötelezettséget semmire. Mire pereled?
2014. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%

A T-nek mindenképpen be kell fizetni azt a pénzt. A végrehajtó legkésőbb akkor be fogja hajtani, amikor a fiad munkába áll, akkor szépen a munkáltatóhoz a bíróságon keresztül fog küldeni egy fizetési meghagyást (nem tudom pontosan a nevét, egy hivatalos dokumentumot), amiben a bíróság kötelezi majd a fiad munkáltatóját, hogy a fizetésének egy részét (max 33 %-át) ne a fiadnak, hanem a végrehajtónak utalja a tartozás fejében.

Ebben az a rossz, hogy addig csak nőni fog az összeg, a kamatokkal plusz a felszólítások díjaival.

Tanulság: a fiadnak a saját nevére kellett volna kérni a csekkeket, és befizetni, aztán leverni a lányon, és az első nemfizetés után szüneteltetni a szolgáltatást.

2014. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudtok semmit tenni. A fiad írta alá a szerződést, ennyi.


A legjobb, amit tehettek, hogy ezt az összeget minél hamarabb kifizetitek (egy esetleges fmh - per költségeit megspórolandó, plusz kevesebb késedelmi kamat, stb.)

Esetleg vegyétek fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, próbáljatok megegyezni, hogy ha pl. egy összegben kifizetitek a tőkét, nem engedik-e el a kamatot, vagy hasonló.


Ezt követően megpróbálhattok a lány ellen egy fizetési meghagyást/esetleges perré alakult, végrehajtást, már ha hajlandóak vagytok vállalni a kockázatot, hogy annak a díja "elveszik", ha nem jártok sikerrel.

2014. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!