Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 234E forint az átlag kereset?...

234E forint az átlag kereset? Mégis hol?

Figyelt kérdés

[link]

Itt a cikk, ja még ez lemaradt hogy egy barátom közmunkás

ide az van írva hogy egy közfoglalkoztatot 77 600 ft-ot keress a barátom 51E forintott kap készhez! Ez is jól meg van hamisitva!

Én egy Kis városban lakom a tisza tó mellet és itt 70E forintott kapnak készhez a cba-as dolgozok! Itt nem igazán keresnek az emberek 70-80E forintnál többet akkor mégis ki keress egyáltalán 200E forintot ?



2014. júl. 19. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁTLAGkereset azért nem mérvadó, mert abba beleszámolnak a felsö tízezer havi több milliárdos havi jövedelme is, ami igencsak elviszi az átlagot.


Az átlagot úgy számolják ki, hogy az ÖSSZES keresö ÖSSZES jövedelmét összeadják és uána elosztják az összes keresö számával.


PL: 5 valaki keres 70ezret, az összese 350ezer, meg 1 valaki 2 milliót, az összesen 2millió 350ezer, ez elosztva 6-tal, akkor fejenként 391666 lesz. Tehát a kevés számú magas jovedelem igencsak megemeli az átlagot.


A másik meg, hogy a cikkben bruttó keresetröl van szó, az emberek meg a nettót kapják kézhez, ami már reöseg csökkentett, mert levonják az adót, a külöféle járulékokat, stb.

2014. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
úgy kap 50et, hogy az bruttó
2014. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen persze tudom hogy van ez a levonás! :(

De akkor is Havi50E semmi :S Például 150E-nél senki se keress többet akkár hogy nézzem!

2014. júl. 19. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
450-500 nettót keresek (rohadt sok túlórával ugyan, de eleve 550 bruttó az alapom) ...alkalmazott vagyok, kisvárosban és még csak nem is olyan jó az alapvégzettségem
2014. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
A cégtulajdonosk, politikusok, stb nem pár százezret, hanem inkább milliókat kapnak havonta!
2014. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég sok olyan szakma van, ahol jól keresnek az emberek. A bolti eladó pont nem ilyen, de például a bankszektorban vagy az informatikában általában az átlagbér a kezdő bér, ami aztán hamar emelkedik.

Ebben a cikkben pont nem írják, de máshol olvastam, hogy a számításkor egyébként a közmunkásokkal nem is számoltak.

2014. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!