Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használt cuccok eladásánál az...

Használt cuccok eladásánál az interneten, hogyan szokás odaadni a vásárlónak amit megvett? Postán, vagy esetleg személyesen?

Figyelt kérdés
köszi
2010. jan. 9. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha közel lakik és megoldható a találkozás valahol vagy eljön a lakásomra akkor személyesen de ha távol lakik akkor postán küldöm.
2010. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aha ,értem. És ha a postai megoldást választom, akkor nekem kell a szállítási költséget állnom?
2010. jan. 9. 10:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Dehogy is! Küldi a vételárat meg a postaköltséget is. Általában az a baj hogy nagyon sok a posta igy lehet hogy többe kerül mint nűmaga az áru ezért nem éri meg csak a közelben lakótól venni és személyesen átvenni. Jó ha van mérleged igy le tudod mérni hány gr és a postai dijszabás szerint meg tudod mondani a postaköltséget.
2010. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

úgy hívják hogy postai utánvétel.

feladod az árut, ő megkapja, fizet a postásnak, neked meg visszahozzák a pénzt.

2010. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi:)
2010. jan. 9. 11:14
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

utánvéttel ne küld!!! az a legrosszabb vagy fizet vagy nem

átutalja neked a pénzt ha ott van a számládon akkor küldheted tiszta sor

2010. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
és szerinted ki fogja átutalni úgy a pénzt hogy nem is biztos hogy megkapja az árut? okostojás majom...
2010. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég kétélű dolog. Az utánvételesnél elvileg a vevő van védve, mert megnézheti az árut és még akkor is dönthet, hogy átveszi-e, mondhatja, hogy hű, ez nem olyan rózsaszín, meg kicsit nagyobbnak gondoltam, bármi és nem kell. Ilyenkor a küldő bebukta a postaköltséget, mert neki azt ki kell fizetni (oda-vissza).

Ha a vásárló előre fizet, az eladó van védve, ő már megkapta a pénzt, de a vásárló még mindig nem lehet benne biztos, hogy megkapja-e a terméket és pontosan azt és olyan minőségben, mint ahogy megbeszélték.

Éppen ezért tényleg az a legjobb, ha személyes átvételre és fizetésre kerül sor, ott nincs vita egyik fél részéről sem.

2010. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Okostojás majom! Szerinted ha a postás hozza kibontod felpróbálod és visszaadod hogy kösz inkább nem kell? Odaadja a csomagot és fizetsz ráadásul többet mintha a postaköltséget fizetnéd! Nem????
2010. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7%

És szerintem aki internetenvásárol vállalja ezt a felelősséget. Ott van a kép leirás döntse el hogy megéri e neki.

Én sokmindent árulok és veszek is csak jó tapasztalatom van. És utaljuk a pénzt.

2010. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!