Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tiltják be a három...

Miért nem tiltják be a három műszakos munkarendeket?

Figyelt kérdés
A két műszakossal még nem lenne baj, de a 3.. Úgy tudom elég káros az egészségre, nem arra lett kitalálva az ember szervezete, hogy egész éjszaka nyomassa, ráadásul én is elég rosszul viselem(hányás, rosszullét). De sajnos nincs más munkalehetőség még úgy sem, hogy két szakmám van, viszont 0 tapasztalat.

2014. júl. 24. 16:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

ma 17:38

Kis javítás: az infósok és a mérnökök közül elég sokan dolgoznak éjszaka. Egy upgrade-et, vagy rollout-ot pont, hogy nem lehet office hours alatt megcsinálni. De az üzemeltetők is 0-24-ben tolják, meg egy erőműben sem mondhatja azt a mérnök, hogy éjszaka nem jövök be, majd reggel bekapcsoljuk a generátort oszt akkor lesz áram.

Szép is lenne, ha Paksot, vagy a Dunamenti Erőművet minden nap fel-le kapcsolgatnák :D

2014. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Én 4 műszakban dolgozom.

Na, akkor? És nem, nem kéne, mert akkor rengeteg cég tönkremenne ( pl.: vegyi-, műanyag-, stb. gyárak ) és ezzel több millió ( világnézet ) embernek nem lenne munkája.

2014. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Oké, tiltsuk be, de kérj meg mindenkit, hogy éjszakára vigyék haza a rokonaikat a kórházakból, köszi.


Én 20 éve éjszakázom, semmi bajom tőle.

2014. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

# 3


Ezzel eléggé mellélőttél barátom, lehúztam egy évet áruházban 3 műszakban olyan beosztásokkal, hogy az ellenségemnek sem kívánnám. Nem egyszer sikerült összehozni, hogy hétfőn még reggeles voltam, szerdán éjszakás szombaton meg délutános!


Most meg kötetlen a munkaidőm - ez a munkaadóm értelmezésében azt jelenti, hogy 0-24 bármikor bármit lehet...

2014. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
persze nem az ilyenekre gondoltam mint a kórház, csak a gyártó cégekre ahol robotolnak egész nap, egész éjszaka a semmiért kb, meg kizsigerelik az embert. 60-90k-ért
2014. júl. 24. 18:47
 16/18 anonim ***** válasza:
32%

"persze nem az ilyenekre gondoltam mint a kórház, csak a gyártó cégekre ahol robotolnak egész nap, egész éjszaka a semmiért kb, meg kizsigerelik az embert. 60-90k-ért"


kerdezz meg egy a traumatologian ugyelo orvost hogy o mennyit dolgozik azert a 120K-ert. Milyen vegignyomni teljesen kimerulve a duplamuszakokat, ugy hogy minden pillanatban emberek eleteert felelsz.


Szallag mellett allni konnyu, 0 felelosseg, 0 gondolkodas.

2014. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
én trauma ambulancián dolgozom, az előző beletrafált. Szerintem néha cseréljünk, kérdező. Látom, feljebbvalónak érzed magad, hogy te nem dolgozhatsz éjjel, én igen. Mázli, hogy imádom, amit csinálok.
2014. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy ha betiltanám, tudod mi lenne helyette? 2 műszak.

No, nem reggel 6 - délután 2, délután 2 - este 10 óra, hanem reggel 6 - este 6, este 6 - reggel 6. 2 műszak 12 órában.

Na és akkor a hozzám hasonlóak amúgyis mit mondjanak? Kamion sofőr vagyok, 24 órában dolgozok. Pontosítok: 3-4 hétig egyfolytában, minimális pihenéssel 24 órában dolgozok. Hol azért, hogy most tudj internetezni, hol azért, hogy számítógéped legyen, vagy neked semmi alap dolgod: 1 órája vagyok Budapesten, mosógépet hoztam. Neked ez alap: bemész a boltba ( vagy se, mert interneten is megrendelheted ), és azt mondod, hogy ezt kérem.

Én fel európán átjöttem, hogy neked Németországból legyen "minőségi" mosógéped. És reggel 5-kor indulok vissza.

Na, miről is beszélünk?

2014. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!