Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkormányzatnál fizetési előleg?

Önkormányzatnál fizetési előleg?

Figyelt kérdés
Sajnos pénteken elhunyt nagypapám és a családot elég váratlanul érte, így nem áll rendelkezésünkre a temetéshez szükséges összeg. Egy önkormányzatnál dolgozom az év eleje óta, - már letelt a próbaidőm - a vezetőséggel szerencsére jó kapcsolatot ápolok. A kérdésem az lenne hogy igényelhetek-e előleget? 300.000 forintot szeretnék, amit 8 hónap alatt fizetnék vissza. Szerintetek ez így működhet? (Sajnos máshogy nem tudjuk megoldani.) Ha igen, akkor mennyi ennek a pénznek az átfutási ideje? Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 27. 20:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt is szeretném tudni, hogy az igénylésének mi a menete? Van erre formanyomtatvány? Köszönöm!
2014. júl. 27. 20:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Szólsz a főnöködnek. Ha még nem merítették ki az éves keretet, akkor lehetséges, hogy kaphatsz.
2014. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem előleg lenne, inkább munkáltatói kölcsön.

Érdeklődd meg a feltételeket, mert mi nem tudhatjuk.

2014. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem lehúzás 300.000ft, nehogymár ilyen drága legyen egy halál!

Szerintem tartsatok családon belüli temetést, búcsúzzatok el tőle, emlékezzetek meg, majd ássátok el a holttestét s kertben.

2014. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha jól tudom van egy egyösszegű jegyzői segély erre. (Ez önkormányzatonként változhat, de ahol én dolgoztam évekig ott volt). A fizetési előleg kérelmet is a jegyző írja alá. Erre szokott lenni egy forma nyomtatvány (fizetési előlegre). Első állomása a pü-i osztály (itt megnézik van e már felvett előleged és engedélyezi a pü.-i osztály vezetője, ha nincs), majd a hr (itt a hr vezető engedélyezi, miután megnézik mennyi a fizud és mennyit kell vonni havonta) és végül a jegyző írja alá. Az engedélyezés után utalják. Ha nem kotlik rajta senki, akkor 1 nap alatt lezongorázódik a dolog.
2014. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!