Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en vásároltam és úgy...

Ebay-en vásároltam és úgy tűnik átvertek! Átutalással fizettem és nem Paypallal. Van rá mód, hogy visszaszerezzem a pénzem?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy német felhasználótól egy kamerát, 230 euró értékben.

A kommunikáció egészen az átutalásig zökkenőmentes volt, majd azután napokig nem válaszolt. Miután érdeklődtem, hogy megérkezett-e a pénzt, a válasz csupán annyi volt a részéről, hogy ő nyaralni volt, nem tudja miről van szó, nem is adott el semmit. (úgy állítja be, mintha feltörték volna a az accountját)


A gond (?) az, hogy nem Paypal-al fizettem, hanem átutalással, Transferwise-on keresztül. (Csak átutalásos opció volt.)

Tudtommal erre nem terjed ki az ebay protection, tehát nem kapom vissza automatikusan a pénzemet.

Segít valamit ennek ellenére az ebay?

Ha nem, mit tehetek? Tegyek feljelentést? Ér egyáltalán valamit? Van rá esély, hogy egy határon átnyúló tranzakció esetén visszakapom a pénzemet?



2014. aug. 4. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
buktad. nem véletlenül mondja mindenki és az ebay is, hogy csak paypal.
2014. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon belül sem foglalkozik ilyennel a rendőrség...
2014. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudod mutatni az eladót? Hátha az adataiból kiderül valami? 70 ezer forint nem olyan kicsi összeg, hogy el lehessen intézni, Na ez volt a tanulópénz felkiáltással.

E-bayhez érdemes fordulni, mert nekik sem tesz jót az elégedetlen ügyfél. Ha tényleg feltörték az eladó profilját, akkor súlyos biztonsági rés van a rendszeren, amit javítani kell. Ha csak laza volt, s nem vigyázott az adatira, akkor kizárhatják akkor is, ha nem ő csal. De még annak is utánanézhetnek esetleg.

Pénzedet polgári peres eljárásban követelheted vissza, ha van kitől.

2014. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Polgári peres eljárást nem indíthatsz külföldi lakcímű eladó ellen.


Német eladók nem szeretik a paypal-t és gyakran nem is lehet náluk azzal fizetni.

Megoldás: Ne vásároljunk ilyen eladótól.


Kb szerintem is ezt buktad.

2014. aug. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ciki :/

Írj az ebaynek mindenképpen...hátha tudnak valamit csinálni.

2014. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, ebay fel sem ajánlja a banki átutalást, csakis paypallal üzletel, mert csak ott tud téged megvédeni.
2014. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
33%
Mi lett a végeredmény?
2015. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!