Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most mit akar a NAV tőlem?

Most mit akar a NAV tőlem?

Figyelt kérdés

Az előzmények:

5 évvel ezelőtt kimentem külföldre dolgozni. Mielőtt kimentem volna elintéztem mindent amit otthon kellett, köztük azt is, hogy az OEP felé ideiglenesen a TB-t megszüntettem. Kitöltve a megfelelő papírokat, az OEP elfogadta, és levélben meg is írták, hogy rendben, szüntetve van, nem kell fizetni a TB-t

Eltelt 5 év. Tavaly jött egy levél a NAV-tól egy érthetetlen táblázattal amiben a végére odaírták, hogy jelenleg tartozom majdnem 400 ezer forinttal a TB nem fizetése miatt. Hónapokig mást se csináltam csak küldtem nekik a levelet, csatolva az OEP levelét amiben le van írva, hogy megfelelő módon intézkedtem, és szüneteltetve van. De mintha nem tudnának olvasni vagy levelet értelmezni, továbbra is küldték, hogy nem fizetett TB tartozásom van. (a leveleimet biztos megkapták, mert tértivevényesen adtam fel mindig, és muszáj, hogy aláírják amikor átveszik)

Az utolsó levélben amit olyan másfél hónapja küldtem megírtam, hogy elég volt, ez már zaklatás. Vegyék tudomásul, hogy a törvényeknek megfelelően jártam el annak idején, és megvan az OEP engedélye is.

Nagy örömömre jött egy levél megint a NAVtól amiben leírták, hogy igazam van, semmivel nem tartozom.

Azt hittem ezzel minden rendben, és végre nem kell foglalkoznom a NAV-val. Egészen tegnap estig. Tegnap kaptam tőlük újra egy levelet, újra azzal az idétlen táblázatukkal, amiben végig leírják, az elmaradt Tb összegeket, majd a levél végére odaírták, hogy szüneteltetése miatt O azaz nulla forint a végösszeg, nem tartozik semmivel.

DE mivel az ügy elévült, így késedelmi pótlékok, elévülési díjként fizessek be 36 ezer forintot.

Mégis mire???? Ez nem elévülés! Ez jogalap nélküli követelés volt..

Már tényleg nem tudom mit csináljak. Megint írjak nekik, hogy nem elévülés, hanem ez már zaklatás? Nem értem miért nem hagynak békén? Most mit akar a NAV? Járt már valaki így?


2014. aug. 5. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha biztos vagy az igazadba , állj ki mellette.
2014. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Én bemennék személyesen minden papírral és egy vezetőt kérnék, megmondanám, hogy ha ott és azonnal nem rendezzük, akkor panaszt teszek az összes lehetséges helyen és megkeresek minden újságot tv-t a sztorival.
2014. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok személyesen bemenni, mivel külföldön vagyok.
2014. aug. 5. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
van bármid MO-n? ingatlan, itt nyitott számla, autó, bármi? ha nem, akkor mégis hogy tudnának rajtad egy Ft-ot is behajtani?
2014. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el a bejelentésed és az első levél között? Ha több, mint 5 év akkor az az alatti tartozás el is évült már. Amúgy meg ha nem fizettél be azóta semmit, de mégis elismerték, hogy 0ft tartozásod van még mindig, akkor mire számoltak fel kamatot meg díjat?
2015. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!