Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes Magyarországra költöznöm?

Érdemes Magyarországra költöznöm?

Figyelt kérdés
Romániában élek, sajnos az érettségi első próbálkozásra nem sikerült (a román nyelv miatt), viszont ha újrapróbálkozásra sikerülni fog a tervem hogy Magyarországon fejezem be a tanulmányaim és ott keresek munkát+albérletet. Érdemes ilyenen gondolkozni? Milyen a megélhetés? Úgy hallottam hogy nehéz az élet de nekem bőven jónak tűnik ugyanis Romániában 45000 forint a nettó minimálbér, mondjuk olcsóbb is. Vagy érdemes lenne nyugatabbra mennem? Angol társalgási szinten megy, de ha nekiállok akkor tovább is fejleszthetem.
2014. aug. 9. 22:50
 1/10 anonim válasza:
76%
Nem.
2014. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem érdemes, innen is mindenki menekül.
2014. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam hogy jó lenne ha az anyanyelvemen tudnák dolgozni, kicsit idegennek érezném magam mondjuk Angliában..Meg ugye gondolom nem is könnyű egy magyarnak elhelyezkedni egy teljesen idegen országban...
2014. aug. 9. 23:31
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk, ha olyat írsz az anyanyelveden, hogy "tudnák", akkor magyarul sem sikerülne az érettségi...
2014. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ééééééééék
2014. aug. 9. 23:35
 6/10 anonim válasza:
71%

Ne gyere! Mert itt (svájcban) például nincs olyan, hogy egy rosszul mondott szó miatt rögtön belédkötnek, főleg, hogy a magyar népesség fele már úgy beszéli a nyelvet ahogy neki tetszik! Itt ha elgügyögsz németül, akkor arra figyelnek amit mondasz, nem meg kiröhögnek meg belédkötnek egy apró hiba láttán...

Ez az amiért ne menj oda, mert undorítóak az emberek, mást nem csinálnak csak belédkötnek mert nincs jobb dolguk, bunkóak és nagynak hiszik magukat...menj csak nyugatabbra, ott jobban jársz!

2014. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én azt mondom, ha szeretnél, gyere :)

Bár az igényektől is függ és attól, mit dolgoznál.Szerintem ha nem akarsz nagyon gazdag lenni,nincsenek nagy igényeid,meg lehet itt élni.

De ezt Neked kell átgondolni :)

2014. aug. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Gyere ha van kedved.

De arra készülj fel, hogy a románokat és a cigányokat itt sokan egy kalap alá veszik.

Függetlenül attól, hogy te most fehér vagy vagy roma, román vagy vagy magyar.

Kihangsúlyozom!

NEM MINDENKINEK van ilyen nézete, de ha belefutsz egy ilyen helyzetbe, akkor . . . .

2014. aug. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
A helyedben - ha már költözöm - én is nyugatabbra mennék. Bár sok minden függ attól, mihez értesz, mihez van tehetséged. De átlagemberként ebben az országban nem érdemes élni. Lásd: aki kijavította a "-nák"-ot. Pedig az már egy értelmesebb ember kellett, hogy legyen, mert a magyarok 80%-is rosszul használja. És az illető tudhatta volna, hogy Erdélyben sok mindent nem úgy mondanak, mint itt. De ennek ellenére megvolt benne a jóindulat. Na most az átlag magyartól még ennyit se várj.
2014. aug. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Akik így jöttek ide, mindegyik sikeres lett. Sokkal jobban törekednek mint a helyiek.
2014. aug. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!