Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a borítékra 78, - Ft-os...

Ha a borítékra 78, - Ft-os bélyeget ragasztok és sima levélként adom fel, amely most 80, - Ft-ba kerül, akkor a posta "ingyen" teszi rá azt a 2, - Ft-os bélyeget?

Figyelt kérdés
Csak mert ugye két forintot lefelé kell kerekíteni, viszont a borítékot teljesen bérmentesíteni kell, mert portós lesz amúgy. Azaz így lehet "megúszni" az áremelést?
2010. jan. 15. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak bedobod a ládába, akkor a címzett fizethet. Ha meg ügyintézőnek adod, akkor nem fogadja el így tőled, és ragaszthatsz rá másik bélyeget.
2010. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hm, ez egy ravasz kérdés! :D Erre én is kíváncsi lettem!
2010. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bélyegre, borítékra nem számít a kerekítés, mert 80 forintba kerül most a boríték bélyeggel így visszadobják a feladónak. De menj be egy postára és kérjél rá még bélyeget, amit ugye lehet,hogy ingyen tesznek rá vagy megkérnek,hogy vegyél még valamit mellé hogy legalább blokkot tudjanak adni.
2010. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na igen, én is azt mondom, hogy teljesen bérmentesíteni kell a borítékot (azaz 80,- Ft-nak kell rajta lenni), de ha az enyémen már van 78,- Ft-os bélyeg, akkor azt a két forintot hogy fizetem ki?

Az pedig igencsak aggályos, hogy "vegyek még valamit", elvégre nem kötelezhet vásárlásra.

2010. jan. 22. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!