Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelt már valaki aliexpressr...

Rendelt már valaki aliexpressről "márkás" dolgot?

Figyelt kérdés
Én rendelni szeretnék egy nike cipőt meg táskát. Tudom,hogy valószínűleg nem eredeti,nem is érdekel,egyszerűen a stílusa tetszik,nem pedig a márka maga,szóval mégegyszer mondom,hogy nem érdekel,ha hamis. Viszont a tv-ben meg azzal riogatnak,hogy ha tudom,hogy hamis árut rendelek kínából,akkor feljelentést tesznek ellenem és megsemmisítik amit rendeltem. Azt is mondták,hogy egyesével megvizsgálják az összes csomagot. Ezek csak nekem tűnnek megfélemlítésnek? Mert amúgy nem tudom elképzelni. Maximum akkor,ha valaki feltűnően sokat rendel egy címre...akkor oké,hogy rászállnak. De egy cipő vagy táska miatt...? Szóval rendelt már valaki ilyen "márkás" dolgot,amit meg is kapott gond nélkül?

2014. aug. 21. 17:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen nem kereskedni akarok vele,csak magamnak rendelném,szóval később se rendelnék belőle többet.
2014. aug. 21. 17:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy megfoghatják a terméket és ha kiderül, hogy hamis, akkor megsemmisítik. De ugye az, hogy feljelentést tesznek ellened, azt kilehet kerülni azzal, hogy nem tudtad, hogy márkajelzéses. Cégfüggő egyébként a feljelentés, attól függ, hogy van-e magyar központja az adott terméknek.

Persze nagyobb az esélye, hogy simán átmegy a vámon, ha nem éri el az értékhatárt ~22€, mint hogy átvizsgálják.

2014. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,hasznos volt. Ezt az értékhatárt honnan vetted,vagy mit jelent pontosan? Amúgy azt is mondták,hogy elvileg úgy lehet csak kivédeni a feljelentést,ha megkérdezzük kommentbe,hogy eredeti-e és azt válaszolják,hogy igen,az. Mert így mi vagyok az átvertek,de ha meg sem kérdezzük,akkor meg mi vagyunk a hibásak. Szóval simán rá tudják varrni valakire,ha nagyon akarják szerintem (mert a képeken meg látszik,hogy rajta van a nike jel vagy sem).
2014. aug. 21. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már rendeltem több,mint 10 pár niket. Nem kereskedek vele,ismerosoknek,családnak rendeltem,mert tetszett nekik az enyém és megkértek. Ha sima china postával rendeled és nem DHL-el,akkor szerintem jobban atcsuszik a vámon. Legalábbis nekem eddig ( koppkopp) semmi gond nem volt. Viszont rendeltem a telefonomhoz kijelzot 2dbot. Az egyiket china postával,a másikat dhl-el. A dhl-nel fizetnem kellett vámot,míg a china postával nem. Azt a magyar posta szállítja ki egyébként. Úgyhogy hiába jön meg pár nap alatt a DHL,nem éri meg ..
2014. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ. DHL-ben nem is gondolkoztam amúgy,mert annyira nem sürgős és csak ráfizetés lenne amúgy is. Jó hallani,hogy neked semmi hasonló problémád nem volt eddig,bár lehet csak hatalmas szerencséd volt :D. Majd akkor megpróbálkozok én is rendelni valamit. Kinéztem amúgy egy kabátot is,ami szerencsére nem olyan márka,amit itthon is ismernének,szóval ha megfognák,elvileg akkor se szólhatnának érte,mert koreai márka. Legalábbis az én elképzelésem szerint nem lehet vele baj :D.
2014. aug. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!