Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a forint -...

Hogy lehet, hogy a forint - euró árfolyamban a forint egyre drágább az évek alatt, mégis a kormány szerint mi vagyunk Európa legjobban teljesítő gazdasága?

Figyelt kérdés
Vagy a forint gyengülése nincs összefüggésben a magyar gazdasággal?

2014. aug. 25. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Éppen a kormány (Matolcsy) gyengíti a forintot.

A Fidesz fejeseknek valóban jobb a gazdaság. Többet zsebelnek be, mint bárhol Európában.

2014. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy gondoltad, hogy a forint egyre olcsóbb... A gaz nyugati multikkal és népnyúzó bankokkal szemben ez az ország más, teljesen egyedi irányban megy és ott mi vagyunk az élen a szakadékba való lecsúszásnál...
2014. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem értek a gazdasághoz, de úgy gondoltam, hogy 1 euró egyre több forintba kerül (mára már 313!!!)
2014. aug. 25. 20:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát vagy az euró erősödik, mert jobban teljesítenek az euróövezet országai MO-nál, vagy MO. forintja gyengül, mert sz*r és egyre sz*rabb a gazdaság?? (nem igazán értem, mert soha nem tanultam közgazdaságtant, pedig suliban szívesen tanultam volna erről...)
2014. aug. 25. 20:29
 5/6 anonim válasza:
Én sem vagyok közgazdász, viszont az a sejtésem, hogy a kormány unortodox politikája provokálta ki ezt. Tehát a megszokottól eltérő politika árfolyam-ingadozáshoz vezethet.
2014. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ország gazdaságának jövőbeni teljesítőképessége, és a jegybanki alapkamat a legnagyobb erők, ami az ország fizetőeszközének árfolyamára hat. Túl mélyre vitték az alapkamatot! Jelenleg 2,1%

Ha befektető lennél kinek adnál szívesebben kölcsön? A magyaroknak 2,1%-ért, vagy mondjuk az Ausztráloknak 2,5%-ért? Ki fogja valószínűbben visszafizetni, és mekkora kamattal?

2014. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!