Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan van jövedelmük a PTC...

Honnan van jövedelmük a PTC oldalaknak?

Figyelt kérdés

Én is foglalkozom velük egy ideje, és meglepetésemre ki is fizettek a pénzemet, viszont nem értem miből.

Elméletileg a referaltak kattintgatnak neked, de hogyan válik a kattintás pénzzé? Mert ez nem egy termékreklám, ami arra játszik, hogy minden 20. ember vegyen valamit és már megérte. A ptc oldalak csak egymást hirdetik, szóval az oké, hogy ilyen módon forog a pénz, de egyre több ember regisztrál és egyre több pénzt keresnek.

Az egyetlen elfogadható válasznak azt tartanám, hogy azok pénzéből fizetnek ki akiktől elvették, és átverték őket. De akkor mért éri meg nekik, ha azt a pénzt kifizetik nekem meg a többi felhasználónak?



2014. aug. 26. 14:25
 1/5 anonim válasza:
A PTC oldalaknak abból van hasznuk, hogy kihelyeznek x számú reklámot, amit te vagy más felhasználók kikattintanak, és ennek az összegnek a fele a tied a másik fele az oldalé.
2014. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nekik van valami termékük amit reklámoznak? Mert csak más PTC oldal reklámját linkelik be, a pénz nincs sehonnan előteremtve, kivéve ha mindenki a saját zsebébe nyúl azért, hogy pénze máshoz jusson.

Értem én, hogy neki ez reklám, de a reklám kölcsönös, így mindenki csak gazdagodna aki használja az oldalt. Márpedig a pénznek hiányoznia kell valahonnan, és mivel csak ilyen "hogyan keress pénzt" oldalak reklámjai vannak kitéve, ez csak úgy működhet ha a valóságba megkeresett pénzükkel fizetnek. Így viszont minek csinálják? Az nem lehet, hogy mindenki kevés pénzt ad bele de mindenki többel jön ki.

2014. aug. 26. 21:25
 3/5 anonim válasza:

Ez egyszerű!

Vannak cégek, a kattintásokért általában 0.1$-t fizetnek az oldalnak, te abból kapsz 0.01$-t...

0.09$ az oldalé(nem tudok pontos adatokat, de körülbelül így megy, amúgy ha kijelentkezel, be tudsz regisztrálni hirdetőként és kattintgató emberként is, ott az árlista)

A PTC oldalak pénzt fizetnek, hogy elcsábítsák az ott kattintgatókat.

1 Cég fizet 100.000 látogatót, az mondjuk 10.000$, az embereknek kifizetnek ebből 1.000$ nekik marad 9.000$, ennek a negyedét marketingre használják fel és még mindig marad nekik pénz.

A PTC oldalas hirdetések amiket látsz, azokat főleg az ott kattintgatók teszik ki, mivel refferalokat akarnak gyűjteni.

Keresnek pénzt, vesznek X kattintást, és lesz X refferaljuk örökre.

Megéri nekik :D

Nem annyira bonyolult, ha már régóta benne vagy. Az affiliate programokkal jobban lehet keresni, én tudok egy jó játékeladásit, amivel szép összegeket lehet szerezni :)

2014. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# És meg is írod melyik az? Mert érdekelne :D
2014. aug. 27. 10:07
 5/5 anonim válasza:

3-as, ha halvány fogalmad sincs az árakról, miért úgy írod le az egészet, minthogyha tény volna?


Íme a Neobux árlistája (csak néhány példát írok): Micro Exposure: Kattintások száma: 10.000+10.000 AdPrize Ára: 16$ Költség per klikk: 0.0008$

Mini Exposure: Kattintások száma: 10.000+40.0000 AdPrize Ára: 68$ Költség per klikk: 0.00136$

Standard Exposure: Kattintások száma: 10.000+90.0000 AdPrize Ára: 150$ Költség per klikk: 0.015$

Extended Exposure: Kattintások száma: 10.000+190.0000 AdPrize Ára: 240$ Költség per klikk: 0.0012$


Nyilván nem mindenhol pontosan ennyibe kerül, de nagyjából hasonlóak az árak más PTC oldalakon is. A 0.1$ az nagyon sok volna ilyen típusú hirdetéseknél, ennyiért már majdnem a Google-on és Facebook-on is lehet hirdetni. És általában ezek az oldalak nem a pénz tizedét adják a felhasználónak, hanem kb. a felét és így is vígan meg tudnak élni, hiszen szinte semmi fenntartási költségük nincs.

2014. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!