Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Lányom és három gyermeke...

A Lányom és három gyermeke hozzám van állandóra bejelentve, de az általam nekik vett nyaralóban laknak, ahol én vagyok a haszonélvező. Közös háztartásnak számít-e, ha bizonyítottan én támogatom Őket mivel jövedelmük kb.50. 000 Ft/fő?

Figyelt kérdés
Vettem a lányoméknak egy kis nyaralót a XII. kerületben, ahol három gyermekével és férjével élnek. Én vagyok a haszonélvező ezért 78. 000 Ft-os építményadót vetettek ki rám. Azzal az indokkal utasították vissza méltányossági kérelmemet, hogy az én nyugdíjam magas.Az Ö jövedelmüket nem tudják figyelembe venni mivel nem élünk közös háztartásban.

2014. jún. 6. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Közös háztartás tulajdonképpen annyit jelent, hogy életvitelszerűen együtt élnek, egymást érzelmileg, anyagilag támogatják. Tehát minden megy a "közösbe".


Attól, hogy valakik egy címre vannak bejelentkezve, még nem feltétlenül élnek közös háztartásban, mint ahogy az sem mindig igaz, hogy akik külön címen vannak "nyilvántartva", külön háztartásban is élnek.


Szerintem jogosan utasították el a kérelmét...

2014. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pont arról van szó, hogy támogatom Őket érzelmileg és anyagilag is.Most például két gyerek nyolc napig nálam volt mert betegek voltak, és nem mehettek óvodába.Egyébként meg minden hétvégén elhozom Őket.Természetesen minden kiadás én állok.
2014. jún. 8. 06:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én értem a problémát, de Önök akkor sem élnek egy háztartásban, tehát nem tudják figyelembe venni az Ő jövedelmüket is.


Az, hogy támogatja őket, szerintem minden nagyszülőre igaz. Az tulajdonképpen magánügy, hogy az ember a fizetését, nyugdíját, bármilyen más jövedelmét mire költi. Utazásra, élelmiszerre, gyógyszerre, vagy éppen támogatja belőle a családtagjait.

Az én Anyukám is vigyáz nyáron az unokájára hónapokig, nem kér érte semmit (azért feltöltöm a hűtőszekrényét), de ettől még nem lesz a háztartásom része, és nem érzem úgy, hogy támogatnám Őt, vagy Ő engem.

2014. jún. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!