Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézni szeretnék, hogy...

Tőzsdézni szeretnék, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Amire szükségem lenne a döntéshozáshoz a napi árfolyamok elektronikusan feldolgozható formában visszamenőleg néhány napja, illetve egy hely, amin keresztül online tudom intézni a tőzsdei ügyleteimet. Egyelőre még az alapokat sem látom át azzal kapcsolatban, hogy hogyan működik ez az adás-vételi folyamat. Nekem kell szólnom minden esetben egy brókernek? Akkor pl a rövidtávú ügyleteket hogy intézik, óránként rászólnak a brókerre, hogy adjon el, meg vegyen másikat?

2014. szept. 1. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Most te akarsz tőzsdézni, vagy egy brókerre (jaj neked) bízod a pénzed?
2014. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én akarok tőzsdézni, másra biztosan nem bíznám. Azt hittem csak brókeren keresztül lehet...
2014. szept. 3. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Így igaz, részvényt venni csak brókeren keresztül lehet, vagy még akkor, ha van tőzsdetagságid, viszont a BÉT-nél nemrég néztem meg, milliókba kerül egy évre (1-2 M körül).

Legjobb, ha van olyan ismerősöd, aki bróker/van tőzsdetagságija.

2014. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tradimo.com-on találsz kis letétes brókercégeket, én a Varengoldot ajánlom.
2014. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahm, szóval ha jól értem, akkor reggelni kell egy bróker céghez, aztán velük intéztetni az adás-vételt. Rengeteg kérdésem lenne, nem is tudom hol kezdjem. Van magyar bróker cég is, ami használható? Ha jól láttam a cégek egy része járulékot kér, amit biztosan nem vállalnék be... Mindegyik bróker cégnél lehet mindegyik tőzsdén vásárolni? Pl ha richtert vagy tevát akarok venni (csak a példa kedvéért), akkor azt bárhol a világon megtehetem bármelyik bróker cégnél? Külföldi cégnél hova és hogyan adózok a nyereség után, milyen adók vonatkoznak a tőzsdézésre? Hogyan tudom az adás-vételt intézni? Van ezeknek webes felületük, illetve számla vezetésük, amin be tudom jelölni, hogy mit akarok eladni, és esetleg azt, hogy mikor? Van e APIjuk, amin keresztül realtime le tudom kérni az aktuális árfolyamokat, vagy esetleg visszamenőleg egy bizonyos részletességel? Fontos lenne, mert szoftvert szeretnék fejleszteni, ami előre jelez trendfordulókat, nem pedig kézzel behuzogni a vonalakat...
2014. szept. 4. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!