Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova tudok fordulni, hogyha...

Hova tudok fordulni, hogyha Hollandiából vásárolt virághagymákkal átvertek?

Figyelt kérdés
Évek óta Hollandiából szerzem be kertészetembe, a virághagymákat elég nagy mennyiségben. AZ idei évben egy új cégtől rendeltem, mivel az előző cég sajnos az idei évre nem tudta kiszolgálni az igényeimet különböző okok miatt. Az új cég minden fajtarendelésemre igent mondott, örültem is neki nagyon. A behozatal után nem tűnt fel lényeges különbség a hagymákon. Miután az elültetett növények elkezdtek kikelni rögtön feltűnt, hogy nem azokat a fajtákat kaptam amiket szerettem volna, hanem 3. osztályú kis növésű betegségre hajlamos selejtes, ráadásul színre is más virágokat kaptam. Megírtam a holland kolléga úrnak a problémát, illetve ezt képekkel bizonyítottam is, aki azzal mentegetőzött, hogy ezek szerint átvágták őt is a termelői, mindent megtesz azért, hogy megoldjuk a problémát. Nos azóta hiába írom neki az emaileket, egyszerűen felszívodott. Megelégeltem, hogy átvert és semmiképpen sem hagyom annyiba a dolgot! Kérdésem az lenne, hogy melyik szerv illetve kamara foglalkozik ilyen jellegű problémákkal? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. szept. 3. 13:50
 1/3 A kérdező kommentje:
*kihagytam, hogy a számlán természetesen azok a fajták szerepelnek, melyeket én rendeltem, tehát a számlán is hamis állítást tett
2014. szept. 3. 13:53
 2/3 Trafó1 ***** válasza:
Fogyasztóvédelmisek.
2014. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
összeg függvényében lehet hogy érdemes akár ügyvédet is fogadni, de a nagykövetségnek a holland mezőgazdasági minisztériumnak, esetleg kamarának is írnék egy levelet ezzel kapcsolatban. Ők elég rosszul tolerálják, ha ilyesmi történik. Szerintem így hamar vissza lehet szerezni a pénzt.
2014. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!