Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező-e visszaadni a...

Kötelező-e visszaadni a termék vételárát, az alábbi vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Vettem egy ágyneműhuzatot, a kínaiba. Se a dobozán, se a címkén, nincs anyagfajta(pamut, műszál). És rossz az anyaga, ezért szeretném visszavinni.

Vissza is vennék, de pénzt nem adnak vissza, csak levásárlási lehetőséget!


Van nekik ilyen joguk, ilyenkor, ha minőségi panaszom van?


Köszi


2014. szept. 14. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem is kéne visszavenniük, szóval egy piros pont a boltnak, hogy levásárolhatod az árát.
2014. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
A bolt helyesen járt el. Pénzt nem, de az összeget levásárolhatod.
2014. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért nem kell visszavenniük? Elvégre becsapták a fogyasztót, mert nem adták meg a szükséges információt!

Olyan pedig nincs, hogy levásárlási lehetőség, a magyar jog nem ismeri!


[link]


"Amennyiben úgy döntünk, hogy a minőséghibás terméket visszavisszük, a pénzünket pedig visszakérjük, mert sem javítani, sem cserélni nem lehet, legyünk résen! A kereskedők ugyanis gyakran visszautasítják a pénzvisszafizetést, a termék árának levásárlását azonban készségesen felajánlják. A levásároltatást a magyar jogrendszer nem ismeri, tehát a kereskedő nem jár el szabályosan abban az esetben, ha nem adja vissza a pénzt, hanem ragaszkodik ahhoz, hogy vásároljuk le a vételárat az üzletben."

2014. szept. 14. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok helyen nem adják vissza a pénzt, csak egy blokkot, hogy levásárolhatod az összeget(pl: Auchanban is így megy)

Azt,hogy te most itt belinkeled, hogy már pedig neked van igazad, az egy dolog. Tessék visszamenni a kínai üzletbe, lobogtasd meg a kinyomtatott szabályzatot a kínai orra előtt, és verni az asztalt, hogy márpedig a pénzed kell.

Vagy vissza adja vagy nem.

Bár nem értem a gondodat, mert ha levásárolhatod, akkor nem mindegy, hogy blokkot kapsz vagy kápét? Szépen veszel egy normális ágynemű huzatot.

Nem akarom védeni a kínai üzletet, de gondolom nem volt a nyakad előtt egy nagy szamuráj kard, hogy márpedig megvenni a huzatot mert occsóóó.. Ha nem volt rajta címke, ha nem volt feltüntetve az anyaga, akkor nem kellett volna megvenned...

2014. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
a bibi ott van, hogy nem minőségi hibás a termék, csak neked nem tetszik, ergo a bolt nem köteles visszavenni
2014. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5-ös mondja - szó sincs minőséghibás termékről. rról van szó, hogy neked nem tetszik.


Azt, hogy nincs rajta az anyag feltüntetve tudtad a vásárlás pillanatában is!

2014. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak hogy én nem akarok, és nem is tudnék cserélni, mivel ebben a méretben csak ez az 1 termék van. Kerestem a dobozán az anyagösszetételt, nem volt, gondoltam majd a címkén, ahogyan a legtöbb terméken van!


És bizony ez minőségi kifogás, mert ez Megtévesztő a fogyasztó szempontjából!


Például: Allergiás vagyok a poliészterre, ami a műszál egyik alapanya! A termék meg tartalmaz 85% pamutot, és 15% műszálat! Máris lehet egy allergiás rohamom!

2014. szept. 14. 20:27
 8/14 A kérdező kommentje:

Megtaláltam:


Olvassátok el, legyetek szívesek:


10. Oldal: TEXTILTERMÉKEK CÍMKÉZÉSE

Ebből a 12. oldalon van, a minket érintő téma


A 18. oldal 2. pontja

A 20. oldal 2. pontja

Ezek pedig kimondják, hogy ha nincs Anyagösszetétel az eladó tisztességtelen volt a vásárlóval szemben

2014. szept. 14. 20:34
 9/14 A kérdező kommentje:
2014. szept. 14. 20:34
 10/14 A kérdező kommentje:
A 31-32-33 pedig alátámasztja a példámat
2014. szept. 14. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!