Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező-e visszaadni a...

Kötelező-e visszaadni a termék vételárát, az alábbi vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Vettem egy ágyneműhuzatot, a kínaiba. Se a dobozán, se a címkén, nincs anyagfajta(pamut, műszál). És rossz az anyaga, ezért szeretném visszavinni.

Vissza is vennék, de pénzt nem adnak vissza, csak levásárlási lehetőséget!


Van nekik ilyen joguk, ilyenkor, ha minőségi panaszom van?


Köszi


2014. szept. 14. 19:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Amennyiben bizonyítani tudod, hogy az anyagösszetételről szóló útmutató nem volt rajta a vásárlás pillanatában, akkor jogos a kifogásod és valószínűleg vissza kellene vegye a terméket a forgalmazó (bár eleve fura helyzet, hogy olyat akarsz visszavetetni, amit el sem adhatott volna neked).

Amennyiben nem tudod minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy az anyagösszetételt nem ismerhetted a vásárlás pillanatában, úgy visszatérünk az #5 hozzászóláshoz.

2014. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mindegyik darabon rajta van a címke, természetesen egyiken sincs anyagösszetétel, de a csomagoláson sem.


Mivel zárt csomagba volt, kibontani nem tudtam, hogy megnézzem a címkét, és a csomagoláson sem volt feltüntetve, ezért nem ismerhettem

2014. szept. 14. 23:44
 13/14 A kérdező kommentje:

Fertig!

A kis kínai erősködött előszőr, de ahogy számra vettem a Fogyasztóvédelem szót, készségesen adta vissza az árú összegét

2014. szept. 16. 19:02
 14/14 anonim válasza:
57%
Akkor sikerült, grat. :)
2015. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!