Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki hibázott ebben az esetben?

Ki hibázott ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vaterán vásároltak tôlem, de a vásárló mégsem kérte, ezért bementem a postára és visszakérettem a levelet.

"feladó utólagos rendelkezés" nyomtatványt kitöltötték és kifizettem az ezzel járó költséget.

Igen ám, de a levelet ma kikézbesítették!

Mit tegyek? A vásárlóval nem jutok dûlôre, konkrétan nem hajlandó feladni...közölte ìgy jártam.



2014. szept. 24. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

lényeges dolgokat nem írtál le..

pénzt kaptál tőle a levélben lévő valamiért?

ha nem akkor nem is értem hogy miért nem utánvételesen küldted, azt addig meg sem kapja amíg ki nem fizeti

ez így elég hiányos történet

2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ő utalással kifizette Csütörtökön, én aznap postára adtam. Pénteken jelezte, hogy családi okok miatt szeretne elállni az adás-vételtől, és ha van rá mód mihamarabb utaljam vissza az összeget. (nem kevés)

Belementem, nem részletezném, de az indok számomra megfelelő volt.

Elmentem a postára Péntek reggel érdeklődni, hogy mit tehetnék és azt mondták ezzel visszafordítható a levél, mert amíg a "címzett nem veszi át" addig a feladó utólagosan rendelkezhet. (ottlétemkor a levél még nem volt kikézbesítve) Tehát kértem, hogy fordítsák vissza, és ráfizettem a feladási ár dupláját. Az utalást pedig elindítottam.

Ma pedig felhívott, hogy miért küldtem neki mégis ki, ma vette át. És hogy így jártam...

Remélem így átláthatóbb, előre is köszi :)

2014. szept. 24. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

így már átlátható.

az amit ő csinált szerintem kimeríti a csalás fogalmát.

a beszélgetéseket mentsd le és a postai papírokat is őrizd mem.

szólj neki hogy ha nem küldi vissza a terméket akkor feljelented csalás miatt.

sokszor sajnos a rendőrség sz*rik az ilyen esetekre, főleg ha nem elég nagy értékű a csalás így biztosat nem lehet előre mondani.

legközelebb ha ilyen van vagy utánvéttel add fel a csomagot, vagy ha átutalással fizetett és eláll, egészen addig amíg nem kapod vissza a kezedbe sértetlenül a termékedet ne is utald neki vissza az összeget, sajnos sok az ilyen és ehhez hasonló csaló.

2014. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

másrészt meg itt a posta is hibás mert kifizettették veled ezt a "feladó utólagos rendelkezése" dolgot, de az abban foglaltakat nem tartották be így kárt okoztak neked, nem is keveset.

de azt nem tudom hogy ilyenkor a postát fel kell jelenteni vagy ügyvéddel kell valami levelet íratni hozzájuk hogy visszakapd legalább azt a pénzt amit kifizettél nekik, meg esetleg a termék vissza nem kapásából eredő károdat..

2014. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megvan a cím, ahova küldted. Írd ide, ha a városomban van, kiverem belőle!
2014. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!