Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 60 dkg levélnél mennyibe...

60 dkg levélnél mennyibe kerül az utánvételes postázás?

Figyelt kérdés
Sehol nem találom a neten, a posta díjszabásán nem tudok kiigazodni. Köszönöm
2014. szept. 27. 07:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, köszönöm a pontos infót! Sajnos emiatt nem virágzik nálunk az internetes kereskedelem, előreutalással nem mer senki vásárolni, utánvétel meg ilyen sokba kerül. :(

Elég durva.

2014. okt. 11. 22:33
 12/16 A kérdező kommentje:
Az is röhej, hogy írtam a postának is mailt és megkérdeztem tőlük, de ők sem mondták meg mennyit kell pontosan fizetnem, csak írtak egy általános blablát és megoszották velem a többszázoldalas szabályzatukat!
2014. okt. 11. 22:37
 13/16 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy mondod.


Én azért próbálom rávenni a vevőimet, amikor eladom a dolgaim, hogy előre utaljanak, és általában vállalják is.

Egyrészt udvarias kommunikációval és sok pozitív referenciával bizalmat keltek, másrészt felhívom a figyelmüket rá, hogy

- a banki utalásnak hivatalos nyoma marad, így nem kell aggódniuk,

- így olcsóbban jönnek ki, mint az utánvéttel,

- finoman rávilágítok, hogy rossz szándékú eladó az utánvéttel is be tudja csapni őket, hiszen könnyedén küldhetnek az ígért áru helyett egy téglát (gyakran meg is teszik), ilyen módon az utánvét nem jelent a vevőnek semmivel sem nagyobb biztonságot, sőt.

2014. okt. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én ezért rendelek külföldről. Igaz, hogy 1 hónap mire megérkezik, de fele annyiba se kerül, mint itt...
2014. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne, külföldre olcsóbb lenne postázni, mint belföldre... gondolkodjatok már!
2014. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

utolsó: mármint hogy lenne? Min kell gondolkozni?


Kínából ha rendelek egy 250 ft-os karkötőt, akkor ingyen elküldik, csak a 250 Ft-ot fizetem ki. Vagyis nekik ebben már benne van a postaköltség is, ami nekünk olcsó, de lehet, hogy egy kínai munkásnak az a pénz is sok. A mi fizetésünkhöz képest viszont a magyar postaköltségek nagyon magasak, nyugati szinten vannak.

Különben pedig, ha te tudsz gondolkozni, akkor miért nem a kérdésre válaszolsz, hogy pontosan mennyibe is kerül?

2014. nov. 16. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!