Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, melyik a jobb:...

Mit gondoltok, melyik a jobb: NYESZ, ÖNYP vagy nyugdíjbiztosítás?

Figyelt kérdés

A NYESZ mennyire kockázatos egy pénzügyekben nem túl járatos személy számára? Mekkorák a költségei pl. a biztosításhoz képest?

Minden vélemény érdekel.



2014. szept. 30. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nekem túl hosszútávú befektetések. Annyira változékony minden, hogy nem lehet megmondani mi lesz 20-30 év múlva. Én maradok a TBSZ-nél és majd 5 év múlva meglátom, hogy mit csinálok a pénzel.
2014. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NYESZ-t szokták mondani, hogy jó, csak a pénzt ne a saját ötleted alapján fektesd be, hanem olvass utána.

A Haszon magazinban szoktak lenni jó tippek.

2014. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

TBSZ-nél van befizetési kötelezettség? Mármint egy nagyobb összegű befizetéssel működik vagy ha van fölös pénzem, bármikor berakhatom?


Láttam egy nyugdíjbiztosítás-NYESZ összehasonlítást a neten, amiben erősen a biztosítást hozták ki jobbnak.

Na igen, de nyilván biztosítós oldal hozta a számítást, így a valóságalapja számomra kétséges.

Vélemény?

2014. okt. 1. 10:48
 4/6 anonim válasza:
Szerintem érdemes lenne megkérdezni egy tanácsadót. Én is a biztosításra adtam le a voksomat, de nekem segítségem volt. Magasabb hozam, nem kockázatos, van benne balesetbiztosítás is, ha esetleg lerokkannék, adójóváírás ugyanúgy lehetséges. Nekem megbízható tanácsadóm van, ha e témában lenne kérdésed, írj privátba és megadom a kontaktot.
2015. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Helló! Az alábbi linken találsz hasznos információkat az öngondoskodásról_


[link]

2015. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ÖNYP: magyar dolgokba fektet, minimum 50% állampapír, egyszerű, kis költségű, amikor eléred az aktuális nyugdíjkorhatárt, akkor tudod csak felvenni


nyugdíjbiztosítás: magas vagy nagyon magas költség, eszközalapokból kell portfóliót összeraknod, mostani nyugdíjkorhatár elérésekor felveheted


nyesz: alacsony költség, ha befektetési alapokból raksz össze portfóliót, a nyugdíjbiztosításnak megfelelő bonyolultságú, amikor eléred az aktuális nyugdíjkorhatárt, akkor tudod csak felvenni

több lehetőséged is van, de ha nem akarod magad beleásni, maradj a befalapoknál


mivel a nyugbizt eszközalapjai becsomagolt befalapok gyakorlatilag (magas extra költségek mellett), így én a nyesz-t gondolom jónak, hosszú távon több millió forint előnye van a kisebb költségek miatt


ha 10-15 év van hátra a nyugdíjig és/vagy egyáltalán nem akarod magad a befektetések világába beleásni, akkor ÖNYP


ha meg félsz attól, hogy sosem éred el a nyugdíjkorhatárt és emiatt a nyesz és önyp kiesik, akkor meg inkább sima értékpapírszámla (aegon, hold, kbc), hosszú távon rengeteg pénzt elvisznek a nyugbizt költségei, az a 20% az éves befizetéseid után elpárolog 1-2% éves vagyonarányos többletköltség mellett.


előző válaszoló:

"Magasabb hozam, nem kockázatos"

Nincs olyan, hogy magasabb hozam kockázat nélkül.

Magas hozam magas kockázat, kis hozam kis kockázat.

Egyetlen dolog garantált, ami az, hogy a költségeket ki kell fizetni és ebben magasan a nyugbizt a legrosszabb.

2018. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!