Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes aranytömbbe fektetni...

Érdemes aranytömbbe fektetni a pénzünket hosszútávra?

Figyelt kérdés
Minimum 5-6 évre gondoltam.

2014. okt. 1. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Az ember nem a megtérülés, hanem a biztonság miatt fektet aranyba. Én inkább a tört aranyat javaslom az aranytömb helyett, mert likvidebb eszköz.
2014. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem az arany hozama az inflációt nem fedezi...
2014. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Most kell éppen ebbe tenni/akinek van befektetni való plusz pénze/, mert most egy picit oldalaz és inkább lefelé megy az árfolyam...Aranyban min 10évre kell tervezni, ha megnézed az utóbbi tíz év hozamát, iszonyú pénzt lehetett kaszálni, persze itt is voltak azért hullámvölgyek.

A 99,99 -es tömbarany sokkal többet ér, mint az egyéb változatok, a tőzsdei adatok is erre vonatkoznak. Ha olyan helyzet áll elő a világgazdaságban, még az ékszerész is bármikor beveszi ! Most --állítólag--rengeteg pénz van a gazdaságokban, ami nem kedvez az aranynak, de ezt mondták 2006-ban is és mi lett utána Most már 10-15 évente min. jön egy kisebb-nagyobb világgazdasági válság és akkor jön el az arany kora.

2014. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
most nem! Nagy valoszinuseggel, realerteken durvan rossz befektetes lessz az arany a kovetkezo 5-10 evben. Ha nyereszkedni akarsz ne fizikai formajaban vasarold, igy sokkal olcsobban tudsz nagyobb profitra szert tenni / vagy elbukni a befektetesed:)
2014. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
most nem. háború idején mindig a legmagasabb az arany értéke! ez a történelemben mindig is így volt. hosszabb távon viszont jó és időtálló befektetés
2014. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!