Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több örököst megillető ingatla...

Több örököst megillető ingatlan milyen úton/módon újítható fel, illetve adható el? (Minden fél beleegyezése szükséges-e? )

Figyelt kérdés

2014. okt. 4. 19:06
 1/1 anonim válasza:
Természetesen igen, felújításhoz minden fél beleegyezése szükséges, ez elméletileg szóbeli megegyezés is lehet, gyakorlatilag jobb, ha tanúkkal együtt aláírtok egy szerződést. Annyira nem értek hozzá, de mivel nem érkezett válasz eddig, gondoltam ez is több, mint a semmi. Azért mondom, mert eladásnál felléphetnek problémák. Ha felújítod az ingatlant saját pénzedből és ezzel (nyilván) nő az értéke, attól még az érte kapott pénzt elméletileg az öröklésnek megfelelő arányban kell elosztani, tehát gyakorlatilag amit Te beleöltél az ingatlanba, abból ők is részesednek. Ez bonyolítja a dolgot, ezt a részét én sem értem. Remélem, tudtam segíteni.
2014. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!