Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok, ti hogy álltok a...

Fiatalok, ti hogy álltok a lentebb leírt sok fiatalnál előforduló anyagi problémához?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, érettségivel, szakmával rendelkezem. 1,5 éve van munkám. Nagyon régóta aggaszt a gondolat, hogy vajon mi a f...-ból lesz saját házam, vagy minimum egy kisebb lakásom, ahol el tudom kezdeni az ÉLETET? Nem tagadom, 110-120 ezer forintos fizetésem van, és szüleimmel élek, kb havonta 30-35 ezer ft.-ot el kell tankolnom a munkába járás miatt, szüleimnek besegítek anyagilag, élek egy picit, és maximum... nagyon maximum havonta 40 ezer forintot tudok félretenni.

Akárhogy is számolom, ez évente csak 480 ezer ft., ha öt évig még szüleimnél élnék, akkor is csak kb 2,5 millió forint gyűlne össze, ami a bútorozásra talán elég lenne... ha lenne mit bebútorozni :( :D

Tehát, nem túl sok jövőm van szüleimnél, mivel félretenni nem nagyon érdemes így, ill. nincs életem, amíg velük élek. Szeretnék már elszakadni szüleimtől, önálló életet élni.

a másik megoldás, hogy albérletbe költözök, ami meg elviszi az egész havi fizetésemet, szóval ott meg még ennyit se tudok félretenni.


Ti hogyan álltok ehhez a dologhoz? Nektek hogy halad anyagiak terén, ill. lakásvásárlás terén a dolgotok? Ill. aki már túl van ezen, hogyan oldotta meg?


22/F



2014. okt. 14. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az nem volt normális, hogy régen elérhető álom volt mindenkinek a saját lakás. Ma is megoldható, de nehezebben:


- magasabb fizetés (jobb munka, külföld, másodállás/egyéb más bevétel)

- gazdasági közösség létrehozása ( = összeházasodsz, vagyis két fizuból éltek, amivel sokkal többet tehettek félre)

- öröklés

- hitel, lakástakarék

- nyeremény

2014. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Te még így is jobb helyzetben vagy, mint a nagy többség.

Ne haragudj, téyleg nem bántásnak szánom, de elég nagyképűen hangzik, hogy 2,5 millió Ft TALÁN elég a bútorozáshoz.

Egy ágy 30 ezer ft-nál kezdődik, persze nem az IKEA-ban kell megvenni, hanem hagyományos bútorboltban. Szekrénysor is kb. 50 ezer.

Konyhabútor 60-80. Az apróságok tuti megdobják, de gondolom, sokmindened megvan már.

Ez az összegyűjtött pénz pont elég lenne önerőnek, és vehetnél fel lakáshitelt, ami mostantól nem lesz olyan kockázatos, mint eddig.

Akkor az, amit most leteszel, már a hiteltörlesztőd lenne, és ez azt jelentené, hogy van egy saját lakásod!

Arról nem beszélve, hogy ha megtalálod a párod, és mindezt közösen fizetitek, akkor nem olyan megterhelő.

A bútorokra visszatérve, mostanában sokan vásárolnak pl. jófogáson, olx-en, jó kis dolgokat lehet találni olcsón, mi pl. most kanapét nézünk. sokan el vannak szállva árak tekintetében, használt bútort drágábban adnak, mint pl. egy új a boltban, de már 10 ezertől van jó állapotú kanapé. és mi csak a saját városunkban nézzük, mert nincs kocsink. ha neked van, vagy a családban, és a megyében tudsz jönni-menni, akkor még több a lehetőséged.

vannak pl. 300 ezres bőrkanapék is, na ilyet biztos nem vennék használtan, ilyen drágán.


egyelőre azt nem bírnád, hogy ha beleteszed az önerőt, és a pénz letevése helyett törlesztőt fizetsz, akkor a rezsit nem tudnád fizetni. szóval vagy fizeted a saját lakásod, de egy ideig még a szüleiddel maradsz, vagy előbb-utóbb megosztod a költségeket valakivel. ez lehet majd a párod, vagy odaveszel magad mellé 1-2 egyetemistát, akik fizetik a rezsi egy részét, + a lakbért, és az máris fedezi a te rezsidet. vagy ha nem gond, hogy otthon maradsz, akkor a lakást teljes egészében kiadhatod, és akkor a lakbérből megvan a törlesztőd, még amellett is tudsz tovább gyűjtögetni.

2014. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen átérzem a helyzeted. Annyi a különbség, hogy én már diplomát is szereztem, de elárulom neked, hogy te a szakmáddal többet keresel nálam, a leírtak alapján. Én is a szüleimmel élek és ugyanez a dilemmám, hogy honnan a jó fenéből lesz nekem lakásom, autóm, bármim, az itthoni fizetésekből.


Viszont főként azért írok, mert a 2. válaszoló véleményével egyáltalán nem értek egyet. A kérdésed főként nem a bútorokra vonatkozott, ő mégis ezen lovagol. És egyetértek veled, hiába tudsz megvenni egy ágyat 30 ezerért, stb., ha nyílván egy lakást megveszel bútorozatlanul, akkor oda baromi sokminden kell, és ide számolhatnánk a friss festést, tapétázást, bármilyen dekorációt, hogy az ember akkor már otthon érezze magát. Na mindegy, lényeg, hogy szerintem is simán elmenne a 2,5m erre.


És még valami: " lakáshitelt, ami mostantól nem lesz olyan kockázatos, mint eddig"

Kedves 2. válaszoló, nem minden embernek az az életcélja, hogy hitelt fizessen 40-50 éves koráig. És azt is hiába mondjátok szegény srácnak, hogy osztozkodjon a költségeken, ha majd lesz párja akkor könnyebb lesz, meg ilyenek. Honnan tudjátok ti, hogy hogyan alakul az élete és mikor milyen kapcsolatai lesznek, tud-e pár éven belül osztozkodni a költségeken? Mert nekem pl. baromira nem jön össze egy normális kapcsolat, ahol ezt egyelőre megtudnám valósítani, pedig nem vagyok egy nyomorék, de attól még nincs párom és a költségek engem terhelnek, senki mást. És lehet, hogy még így is lesz egy jó darabig.

A nyereményekre szintén nem lehet támaszkodni, mert mi van, ha nem lottózik a kérdező? De ha játszik is ilyesmit, mennyi az esélye, hogy pont ő fogja megnyerni? és ha ő megnyer egy nagyobb összeget, akkor még mindig ott van a rengeteg hasonló problémával küzdő fiatal. Velük mi lesz? Ők is nyerjenek? Mindenki nem nyerhet...

Hitelt sem akar fizetni az ember élete végéig, én legalábbis nem szeretnék. Bőven elég jelenleg a diákhitelem is, szóval tudom mire beszélek.


Az öröklésből szerzett pénzre szintén ne támaszkodjon már az ember! Mi van akkor, ha egyrészt a felmenők szegények, nem nagyon lenne mit örökölni, vagy max. egy házat, ami osztódna a testvérek között, ki tudja hány részre. És most komolyan gyerekek! Van olyan ember, akinek megfordul a fejében, hogy majd ha már örökölni fogok, akkor nekem milyen jó lesz anyagilag??? Ne már! Tényleg ekkora szenny-mocsok világban élünk??? Inkább örüljetek már annak, hogy még élnek a szülők! Utána nagyobb űr lesz benned, mint az, hogy hú, mekkora összeget örököltél.


Édes jó Istenem...

Kitartást Kérdező. Én személy a külföldi munkát javaslom neked, ha olyan szakmád van, akkor menj ki, ott egy év alatt is eltehetsz ennyit, ami a bútorokra elég. Vagy tanulj még itthon valamit, vagy ne legyél rest az ország másik csücskébe költözni, ahol jobban megfizetnek és még kibírhatóak a megélhetési költségek.


Átérzem a helyzeted, szerintem sokan vagyunk még így és ne foglalkozz a fentiekkel, Te csak reálisan látod a helyzetet.


25N

2014. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, én már elfogadtam a tényt, hogy se házam nem lesz se saját családom, mert én ilyen kilátástalan feltételek mellett nem veszek fel sem hitelt, se nem vállalok gyereket.


3 szakmám van mégis betanított munkás vagyok, mert szakmai gyakorlat nélkül sehova se vesznek fel. Szóval vagyok betanított munkás nettó 90-100e-ért, és 3km-re van a munkahelyem, ahova akár be is tudok sétálni, de biciklivel kényelmes 15 perc.



Amúgy mikor még pozitívan álltam a dolgokhoz, akkor nézegettem mobilházat, ami külföldön igencsak el van terjedve a szegény negyedekben. Nem is néznek ki olyan rosszul. Idehaza 600e-1 milláért már egész pofásat kapsz berendezve, szigetelve, házhoz szállítva. 4*6m azaz 24m2, ha kettőt összenyitsz az már 48m2... azaz egy jóféle lakás, ahhoz már csak egy kis telek kell + telepítési engedély (ha kell), de olyan ~5 millióból kihozható. Kívülről senki nem mondja meg, hogy az nem téglaház.


B verzió, konténerház, kiselejtezett konténerekből. 300-600e ért már kapsz 1et, ebből kell minimum 4. + szigetelés, ablakok, ajtók, stb. Ez drágább! Igaz, hogy erre Mo.-on engedélyt kapni biztos horribilis összeg, külföldön viszont erre is van szépen kinéző és lakható példa.


Szóval a 20 milliós családi házról felesleges álmodozni sz@ros 100e-es fizetés mellett, amiből meg is kell élni.


25F

2014. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én olyan ember vagyok, aki igyekszik mindig pozitívan nézni a dolgokat, de van, amikor ez nem sikerül. Amikor kiírtam a kérdést, pont nem sikerült. Most olyan forma-forma. Na de nem is ez a lényeg.

Akárhogy is állok a dolgokhoz, egy sz*r az egész megélhetés Magyarországon. Külföldön egyenlőre MÉG nem gondolkozom, mert a jelenlegi munkám biztos, meg hallom ismerősöktől, hogy hogyan bánnak a külföldiekkel pl Ausztriában, Németországban.


A bútorozás alatt nem csak a bútorokat értettem. Vegyük például a konyhát. Kell egy konyhabútor, minimum 2-3 db. szék, és egy kisebb étkezőasztal. (ezek a bútorok) De mindemellett szüksége lesz még az embernek egy hűtőszekrényre, egy gáztűzhelyre,(vagy villany) és egy "mikró" se ártana. Amiket felsoroltam, szerintem simán benne van olyan 350-400 ezer Ft-ba, és még csak a konyhánál járok.


A lakásban lévő bútorok mellé kellene még sok "apróság" is... pl vasaló, mosógép, Tv, stb...



Hitelt nem szívesen veszek fel, mert nem akarom életem végéig fizetni, de jelenlegi álláspont szerint nincs más választásom.


Esetleg arra gondoltam még, ha sikerülne megtalálnom a "nagy Ő-t", és majd pár év múlva összeköltözünk, akkor olyan kis rezsijű-alacsony bérleti díjú ún. "fecskelakásba" költözni.

2014. okt. 14. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem a bútorokon LOVAGOLTAM, okoska, de azért arról is írtam.


Senki sem AKAR hitelt fizetni, de valamit tenni kell, nem lehet várni a sült galambot. Nyereményt nyilván nem kell várni, örökség nem mindenkinél van, de ha félretenni tud, akkor törlsztőt is fizethet, és az már legalább a saját ingatlana.

Én soha nem nyertem semmit, és ha örökölnék, akkor is csak adósságot, amit persze vissza fogok utasítani, ha majd időszerű lesz.

3 éve vettem fel devizahitelt, és tény, hogy nehezen bírom, és mellette nem tudok másra költeni, pedig fel kellene újítani a házat, de dönteni kell, vagy fizetsz egy lakást, és akkor végre van SAJÁT lakásod, vagy sírsz, hogy neked sose lesz, mert nem teszel érte.

Felnőtt emberek vagyunk, tudni kell dönteni. Munkája van, félretenni tud, egy ingatlan pedig befektetés is lehet. Igen, tudom, hogy a sok apróság viszi a pénzt, és nem, nem lovagoltam pl. a használt cuccokon, csak segíteni próbáltam, hogy lehet spórolni, megfogni a pénzt. Jeleztem, hogy az első gondolat pl. egy bútornál egyértelműen a nagy bútorbolt, de harmadannyiért is meg lehet úszni, ha valakinek van annyi esze, hogy utánanézzen neten.

Tudjátok, én a gyerekkel vagyok így, hogy amíg nem adott minden feltétel, addig nem merek vállalni, de mindenki azt mondja, hogy olyan sose lesz, hogy minden tökéletes, és kompromisszumot klell kötni.

Így van ez a lakással is. Várhatsz életed végéig, aztán sírhatsz 60 évesen, hogy semmiid sincs, holott lehet, hogy egy (vagy több) lakás árát kifizetted albérletre. Eljön az az idő, hogy már nem akarsz a szüleid nyakán lógni (akkor se, ha szereted őket), hanem saját fészekre vágysz. Ha nincs több milliód, akkor adott, hogy albiba mész, ami mellett meg egyértelmű, hogy nem tudsz pénzt letenni. De ha belevágsz egy lakáshitelbe, amíg otthon laksz, akkor ugyanaz a pénz a sajátodba megy! Ezt nem értik sokan.

Nagyon sok ember bunkó módon viszonyul a devizahitelesekhez, mondván, senki nem tartott fegyvert a fejükhöz, hogy vegyék fel a hitelt. DE: akinek nem gazdagok a szülei, vagy meghaltak, és tudja, hogy az életbe nem fog örökölni, annak ez az egyetlen lehetősége, hogy lakáshoz jusson, és a saját öreg napjait meg majdan a gyerekei jövőjét biztosítsa.

És nem, nem kell 50-60 éves korodig fizetned. Azért nem az ördögtől való dolog ám egy lakáshitel, csak nem szabad minden sz*rba beleugrani ész nélkül, hanem utána kell járni!

A kérdező 22 éves. Az én hitelem 15 évre szól, szóval ezzel számolok, de függ a fizetéstől meg a lakás árától is.

Nem kell kacsalábon forgó palotát nézni, meg irreális elvárásokat támasztani. Keresni kell, ha nem jön össze egyből, de még fél év után se, akkor majd összejön jövőre, mert mindeg lesz olyan, aki olcsóbban adja a házát, mint a piaci ár, mert nagyon sürgős neki. Haláleset miatt, válás miatt, külföldi munka miatt. Vagy hogy ne a végrehajtó árverezze el...

A kérdezőnek, ha így áll hozz, a harmincas évei közepére lehet egy hitelmentes SAJÁT ingatlana. Ma már nem is divat ez előtt gyereket vállalni, meg még biztos nem is foglalkoztatja, de azért az jól hangzik, hogy már nem lesz valakinek lakáshitele, mire jön a baba. Sok sikert, és ha negatívan állsz hozzá, akkor ne is várd, hogy jobb lesz.

A lehetőséget keresni kell, aki csak ül, és tátott szájjal várja a sült galambot, az meg is érdemli a sorsát.

2014. okt. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia megnéztem a mobilházas linkeket, de nem 600 000-esek hanem 6 000 000-ak és ez már nem olyan jó, mint korábban gondoltuk.


A 600 000-es használt, külföldön van és csak 14m2-es, bútorozatlan, nincs téliesítve, felújítást igényel, stb...


A kapott oldalakon a legolcsóbb a 200e-est (12m2-es) leszállítva 750e-ért adják, ehhez talajelőkészítés +200e + szigetelés kell és persze bútorok...


Pedig nagyon megörültem, annak amiket írtál :(

2014. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os teljesen korrektül leírja, hogy van más lehetőség.


A saját lakás nem jár alanyi jogon, ha kell bizony neked kell megszerezned. Ha nem nyertél vagy örököltél, akkor kénytelen vagy félretenni és abból a pénzből megvenni, vagy önerőből + hitelből.


Ahogy 6-os is írta senki sem akar hitelt felvenni, de döntened kell (felelősséget felvállalni és dönteni a felnőttkor kezdete): melyiket nem akarod jobban, hitelt felvenni vagy otthont lakni? Ha mindkettpt rohadtul utálnád, akkor nincs mese, többet kell félretenni.


(Ahogy első is írta:) Vagy többet keresni, vagy kevesebbet költeni, avgy közösséget vállalni valakivel (párkapcsolat ahol ketten veszitek a lakást, albérlő aki beszáll a költségekbe).


Azt meg ne írd már le kérlek, hogy mennyibe kerülnek a bútorok, tudjuk mi is jól. Viszont nincs 2.5 millió (talán .-). Sőt, nem muszáj újat venni, illetve kezdetekkor nem is muszáj mindent megvenni (lehet lerobbant konyhaszekrény, használt kanapé, régi hűtő és semmilyen konyhai asztal székekkel). Majd ha lesz rá keret 1-2 éven belül akkor apránként.


A lényeg, hogy te választasz. Te döntöd el, hogy bulizol vagy félreteszel, sokat vagy keveset keresel, otthon laksz vagy veszel sajátot, hitelre vagy kp-ra, egyedül vagy barátnővel.

Amit viszont ne tegyél: ne siránkozz, hogy nem lehet. Mert igenis lehet (nem Etiópiéban vagy Bangladesben vagyunk). Pármillió fiatalnak már sikerült.


**


Az eredeti kérdésre, hogy nektek hogy sikerült: minden hónapban tettünk félre, barátnőm garzonjába költöztünk (27nm, pár évig félretett pénzéből + anyu pénzéből + tesója pénzéből + hitelből vette), majd amikor már sok pénzünk volt és a gyerek is már egy éves volt vettünk nagyobbat, kp-ra (több év spórolás után).

2014. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nagyon jó helyzetben vagy! Munkát sem kapok, ha igen, annyi pénzért, hogyha haza is adok, nemhogy félretenni, magamra kökteni sem tudok pl ruha (nem verem el baromságokra) stb. Tanulnék, de nem olcsó, elköltözés meg messze van, nemhogy saját lakás. Örökölni meg csak adósságot kaptam, amivel nem tudom mit kezdjek. Magyarán semmi eszközöm nincs, hogy építkezzek jövőre, az alapok sincsenrk meg.Csak azért írom, hogy láss derüsen, jó helyzetben vagy.

24f

2014. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 ki beszélt itt újról? Én 1 szóval se említettem, hogy új mobilházban gondolkodtam.


egy új 0 kmes robogó 300e, ha van benne 100km már csak 250e, ha 7e km van benne akkor meg 100e.


[link]


Ez csak 1,4milla, 3 évszakos, berendezve, 3m*6,80m=20,4 nm2 ha az veszem.

2014. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!