Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, és idén úgy alakult az órarendem, hogy tudok mellette heti 2 nap munkát vállalni (otthon lakom, tehát kicsit sem vagyok önellátó ebből a szempontból). Találtam is egy munkahelyet, kifejezetten nappalis hallgatókat kerestek, azzal a feltétellel, hogy heti minimum egy napot kell tudni vállalni. Az órabér 600 Ft, egy nap 10 óra munkából áll (ilyen a nyitva tartás), úgy gondoltam, ez megfelelő, hiszen havi 8 nap vállalása majdnem 50 ezer forint.


Na, a beosztás úgy történik, hogy jelzem, minden héten csütörtök-péntek-szombat-vasárnap napok közül kettőt tudnék vállalni. Aztán beosztanak egy hónapban 2 vagy 3 napra... Szeptemberben 3-szor voltam, most egész októberre két napra vagyok beírva. Kicsit csalódás, mert ha ilyen sok embert felvettek a posztra, akkor miért hirdették meg, hogy minimum egy nap minden héten kötelező?


A legnagyobb csalódás akkor ért, amikor most a hónap elején megkaptam a szeptemberi fizetésemet. Rengeteg mindent levonnak belőle, így én a három napnyi 18 ezer forint helyett 13 ezret kapok kézbe, tehát egy 10 órás műszak során kb. 4300 forintot megkeresek...


Szerintetek ez korrekt? Mit lehet csinálni egy ilyen helyzetben? Korábban máshol melóztam, más szövetkezeten keresztül, ott szintén 10 óráért 7 ezer forintot kaptam, amiből már nem kellett levonni semmit... :/ Más munkahelyet nem tudok keresni, mert elég ritka, hogy heti 2 nap vállalása elegendő valahol (általában 30 óra a minimum). Hagyjam ezt ott inkább?



2014. okt. 14. 13:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!