Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötnétek bérleti szerződést...

Golden Gate kérdése:

Kötnétek bérleti szerződést ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy kis garzonlakásunk, amit most bérelni szeretne egy egyiptomi fiatalember. Mivel állítólag itt céget akar alapítani, azt szeretné, ha bérleti szerződés mellé be is jelentenénk állandóra a lakásba, hogy a cég alapításához legyen állandó lakcíme. (Remélem, a cég székhelyének nem akarja a lakást?!) Több okból kicsit félek, mert nem tudom, ha nem fizet (esetleg) vagy kárt okoz, akkor miként tudjuk majd megkérni, hogy menjen el (nem EU-s országbeli, így a peres mód nem lenne egyszerű)? Annyi rossz tapasztalatot hallottam már ezzel kapcsolatban. Ha közjegyzői okiratba foglalnánk a szerződést, szerintetek mennyibe kerülne, és mennyi idő alatt lehetne kirakni a lakásból, ha probléma adódik – (a bérleti díj kb 40-45 ezer lenne/hó, ez még megegyezés alatt van)?

2014. okt. 15. 11:50
 1/6 klopusz ***** válasza:

Én biztos nem kötnék vadidegen emberrel - ismerőssel sem nagyon - olyan bérleti szerződést, ahova állandó lakónak van bejelenve.

Nagyon jól látod a helyzetet. Bejelented állandóra aztán az életben nem tudod kirakni onnan.


Kicsit körülnéztem a net-en. Sehol sem találtam olyan kitételt, hogy állandó magyarországi lakcím kell a cégalapításhoz, mert tényleg nem kell. Bármilyen külföldi állampolgár alapíthat itt vállalkozást függetlenül attól, a Föld melyik részén lakik.

Szerintem át akar verni.

2014. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, mert ezek szerint nem csak én aggódom túl a dolgot, a férjem így látja, bár ő mindenkinek be szokott dőlni... Még azt nem tudom, hogy állandó lakcím esetén a közjegyzői okiratba foglalás segítene-e? Mindenképpen ki kell adnunk, mert a pénzre a hitelünk miatt nagy szükségünk van, de...?
2014. okt. 15. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hitel fizetése múlik a bérbeadáson, akkor inkább ne add ki.


Akárkinek adod ki, belefuthatsz egy nemfizetésbe, ami akár több százezres elmaradt bevételt is jelenthet, és ugyanennyi kiadást a rezsi miatt. Ekkor elúszik a hiteles ingatlan is, és a végrehajtási költségek meg a kényszerárverés miatt nagyon sok lesz a veszteséged. Akkor már inkább add el önszántadból, jobb árat kapsz érte.


Ha ennek ellenére bérbeadod: a közjegyzői okiratba foglalás mindenképpen jó ötlet, mert a segítségével jelentősen lerövidíthető a kilakoltatás egy nemfizetés esetén.


A lakcímbejelentés megtagadása, akár ideiglenes, akár állandó lakcímről legyen szó, semmit nem segít. A lakcímkártya ugyanis önmagában semmilyen jogot nem keletkeztet a lakásra, illetve annak hiánya nem szüntet meg jogot.

2014. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A lakcímbejelentés megtagadása, akár ideiglenes, akár állandó lakcímről legyen szó, semmit nem segít. A lakcímkártya ugyanis önmagában semmilyen jogot nem keletkeztet a lakásra, illetve annak hiánya nem szüntet meg jogot."


Így van. A bérleti szerződés maga adja a "birtokláshoz" való jogot a bérlőnek, nem a lakcímkártyája. És ez a jog erősebb, mint a tulajdonjog.

2014. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kiad-lak ***** válasza:

Kell itt pontosítani:

Egyik szerint sosem rakod ki, a másik szerint "jelentősen" lerövidíthető az idő.


Fogalmilag vagy magán-, vagy közokiratban szerződsz.

Ha magánokiratod van, akkor jön a lakáskiürítési per a bíróságon.

Ha közokiratod van, akkor szerződésszegés esetén azonnali hatállyal felmondasz és ennek érvényt is szerezhetsz.

A felmondásnak van formai követelménye, azt a közjegyző elmondja.

2014. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg kell pontosítani. Azonnali hatállyal felmondani nem lehet, be kell tartani a törvényben foglalt határidőket, és hiába van közjegyzői okirat, a végrehajtásnak akkor is van időigénye. De valóban gyorsabb az ügymenet, mintha nem lenne közokiratba foglalva a szerződés.
2014. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!