Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek kell kifizetnie a...

Kinek kell kifizetnie a közüzemi tartozást, ha az illetékes meghalt?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom, hogy hány éve (szerintem 10 fölött) meghalt, akinek a nevén van a szolgáltatás (víz). Azóta nem hajlandóak a vizet fizetni. Kin fogják behajtani a tartozást?
2014. okt. 16. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az örökösökön hajtják be.
2014. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 éve nem fizetnek és még van vizük?
2014. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az örökösökön.
2014. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd szépen elárverezik az ingatlant aztán behajtják,mennyi hülye ember van.
2014. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kamu, hogy 10 éve nincs fizetve, és még van szolgáltatás.

Biztos, hogy van eltérés a szolgáltatók között, meg van erre törvényi szabályozás is, de 10 év az nagyon sok idő.

NEkünk egyszer 2 hónapig nem volt fizetve a víz, és jött 2 ember kikötni, aztán adtak 1 hét haladékot.

Ha nem lehet bejutni az ingatlanra, 10 év alatt akkor is megoldják közterületről.

És 10 év alatt pár ezer forint is behajtóhoz, majd végrehajtóhoz került volna, és akkor eljutottak volna az örököshöz. Nekik pedig olyan költségeik vannak, hogy több százezresre duzzadhatott a tartozás, azaz 10 év alatt már árvereztek volna.

Inkább azt tudom elképzelni, hogy ha meg is halt az illető 10 éve, fizették a vizet, csak az utóbbi hónapokban nem fizetik.

2014. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!