Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tisztelt Megoldást Javaslók!...

Kriiisztian kérdése:

Tisztelt Megoldást Javaslók! Jelen tényállás szerint két szempontból hibás szerződést írt alá a közös képviselet. 1/10-ed lakóként önállóan támogatás nélkül mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

-Végösszeg a 500e ft-tal kevesebb attól az 1.500e tényleges összegtől amit az felsorolt elemek összeadásával kapunk.

-Igazságügyi szakértő véleményét kértem ki, aki előadta hogy nem kellően részletes, költségnemek, felhasználandó anyagok felsorolásába, a munka leírása is hiányzik. A leírtak alapján ő nem tartja megfelelő szakembernek a vállalkozót, a teljes munka ellenőrizhetetlen a leírás alapján.



Mivel több újra elvégeztetett felújítás is volt már a közelmúltban ahol a vállalkozók felelősségre vonása vagy bármely garancia vagy szavatosság érvényesítése mindegyik alakalommal elmaradt, a mostani munkánál eseti megbízólevéllel kapcsolódtam be a lakók támogatásával.

7/10-ed támogatással, (3 nem lett elérve) rendelkeztem az igazságügyi szakértői szemle napjáig.

Később a SzB és még 2 lakó a szerződést és mellékleteit nem ismerve a megbízás visszavonási szándékát jelezte felém szóban, írásos határozat erről nem született. A szerződésen és a mellékleteken az én aláírásom is szerepel, nem szerződő félként hanem eseti megbízottként.

1/10-ed lakóként a társasház többségétől függetlenül a felelősségre vonásban a Kezelő és a Vállalkozó felé milyen esélyekkel járhatok el önállóan, amennyiben ezzel kapcsolatos többletmunkát és megoldási javaslatot a közgyűlés és a SzB sem kíván magára venni.


Vállalkozó többletmunka és munka átcsoportosítással kisebb nm-ek teljesítésével próbálja a z összeget visszakormányozni.

Műszaki ellenőr megbízását vállalta a Kezelő az építési szerződésben az később nem írta alá a megbízást, visszalépett. Rá egy napra kértem az ig. szakértőt. Jelenleg az munka 2/3-ad időben tart.

Szakértői vélemény alapján kért hiánypótlásra egyik féltől se érkezett válasz.


Feltehetően a SzB a módosított ajánlatot el fogja fogadni, sőt bármely szerződés és melléklet módosítást el fog fogadni tartva akár a kezelő akár a vállalkozó elállásától és az ezt követő esetleges ránk háruló pluszmunkától.


Az igazságügyi szakértő helyszíni és saját ellenőrzésre fordított munkadíjamat FMH keretén belül a Kezelő felé kívánom továbbterhelni.


SzMSz alapján úgy gondolom egy lakó ilyenkor a lakóközösség véleményét kérheti ki illetve az a SzB-et kérheti fel a közösség vagy a (közgyűlés (min 8 nap), rendkívüli közgyűlés) szerződés ellenőrzésére majd az a közös képviselőt utasíthatja döntésük végrehajtására.

Amennyiben a vélemény eltérő delegálhat új tagokat a SzB-be vagy vissza is hívhatja a jelen SzB-t? Rendkívüli közgyűlés önállóan is hozhat döntést melynek végrehajtására utasíthatja közös képviselőt szemben az SzB véleményével többség esetén? Vagy vélemények nem egyezése esetén mindenképp új SzB szükséges.


Várom a megtisztelő megoldási javaslatokat!


Köszönettel,

K. Krisztián

lakó



#társasház #közös képviselt #hibás szerződés #önállóan eljáró lakó
2014. okt. 24. 22:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!