Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyszerűsített munkavállalókat...

Egyszerűsített munkavállalókat hová jelenti be a munkáltató? Társadalom biztosítónak, vagy csak a munkaügynek?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített munkaviszonyban dolgozom takarítóként.Heti egy nap.Múlt héten Hétfőn volt az első munkanapom, munkáltató elkérte a személyes okmányaimat, hogy bejelent.Azt nem mondta, hová jelent be, viszont megnéztem ma az ügyfélkapumat és egyenlőre nyomát sem látom bejelentésnek.Igaz, én a Taj nyilvántartással összefüggő ügyeknél néztem, a bejelentésnél.Ott nincs változás, tehát Tb felé nem jelentett be, úgy látszik.

Vagy lehet, hogy más címszó alatt kellene keresnem az ügyfélkapumon? Hogy nézzek utána be jelentett-e?


2014. okt. 25. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenkit egységesen a NAV-nak jelentenek be, akármilyen munkaviszonyról van is szó. Az egyszerűsítettet is. Persze bizonyos esetekben a NAV továbbítja az adatokat az OEP felé. Azt nem tudom, mit értesz "munkaügy" alatt. Az egyszerűsített nem lesz továbbítva az OEP felé, hiszen nem leszel biztosított, nem vagy jogosult eü. ellátásra miatta.

Az Ügyélkapudon az eBev szolgáltatásokban tudod megnézni, a járulékadatoknál. De ez csak tárgyhót követő 12-e után fog megjelenni, mert addig küldi a munkáltató a bevallást. És még utána is 1-2 hét, mire a NAV feldolgozza. Magát a bejelentést nem lehet ellenőrizni, soha nem is lehetett.

2014. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A munkaügyet úgy értettem, hogy azt gondoltam, a munkaügyi központ felé is jelenik, hogy felvettek.

Azt ezek szerint jól sejtettem, hogy társadalombiztosítás alkalmi munka után nem jár, de reménykedtem, hogy ennek ellenére jelenteni kell az OEP felé és így látok majd az ügyfélkapumon valamit.

De így ahogy leírtad, most már érthető.

2014. okt. 25. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden NAV-os bejelentést látni lehet az ügyfélkapun is. Csak idő kérdése, ugyanis akkortól látszik csak, amikortól a rendszerben "feldolgozásra" került.


Tehát az, hogy egy munkáltatói lejelentést nem látsz, amit előző héten megtettek, nem jelenti azt, hogy nem is tették meg. Lehet, hogy 2-3 hét múlva fogod tudni csak megnézni...:)

2014. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!