Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaszerződésem 2015februárig...

Munkaszerződésem 2015februárig Augusztus óta táppénzen vagyok babám lesz márciusban lesz fizum, áprilisban milyen támogatást kapok? április végére várjuk a babám

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ellátási formák:

Ha még a 2015. február ...-ig tartó munkaszerződésed alatt megszülsz, és az egyéb feltételeknek is megfelelsz, akkor jár a terhességi-gyermekágyi segély, valamint utána a GYED, majd a GYES. Ha a munkaszerződésed lejárta utáni 42. napig megszülsz, akkor csak a terhességi-gyermekágyi segély jár, utána a GYES, GYED már nem. Természetesen ez is akkor, ha az ellátásra vonatkozó egyéb feltételeknek is megfelelsz.


Ha a fenti két eset közül egyik sem "jön létre", akkor csak az alanyi jogon járó GYES a lehetőséged.


Egyéb járandóságok, kedvezmények gyermekvállalás esetén:

- Családi kedvezmény, amely a várandósság 91. napjától jár. Ez egy olyan kedvezmény, amely az adóalapot csökkenti, amely által az adó összege is kevesebb lesz. Mivel adóalapot csökkent, ezért csak azok tudnak élni vele, akiknek valamilyen adóköteles jövedelmük van.

- Családi pótlék, amely az után a "megszületett" gyermek után jár, akit az igénylő a háztartásában nevel. Magyar Államkincstár a folyósító szerv, ott lehet igényelni.

- Anyasági támogatás: Egy egyszeri ellátási forma, mely annak a nőnek jár, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt. A igényt a szülést követő 6 hónapon belül lehet benyújtani szintén a Magyar Államkincstárnál. Egy fix összeg, kb. 65 ezer forint körüli összeg jelenleg.

2014. dec. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyesbítek, a félreértések elkerülése végett:

"Ha a munkaszerződésed lejárta utáni 42. napig megszülsz, akkor csak a terhességi-gyermekágyi segély jár, utána a GYES, GYED már nem."

Konkrétabban: Thgy. jár, majd a GYES, a GYED már nem...

2014. dec. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pedig abban a hitben voltam h majd nem 28 e ftos gyesen leszek mivel dolgoztam és meglesz az egy évem, úgy olvastam ha van 180 nap akkor jár a gyed de akkor mégsem. Köszi a választ.
2014. dec. 10. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!