Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell pontosan megcímezn...

Hogyan kell pontosan megcímezni a levelet?

Figyelt kérdés
Ha Bp-re szeretnék levelet küldeni akkor pl a kerületet római számmal írjuk? és elég-e a rövidítés pl kerület helyett, ker.? vagy az emelet helyett, em.? és ha valaki lakik valahol de nem az övé a ház akkor úgy kell a levélre írni hogy XY címén XY részére?
2014. okt. 26. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Így kell címezni egy levelet.


Kiss Ágnes

BUDAPEST

XII. Fahéj u. 13. II.em. /12 . ajtó

1124


Annak a nevére írod a címzést akinek akarod küldeni a levelet. Ha az illető ott lakik akkor az ő címére írod..

2014. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szükséges ráírni a kerületet, az irányítószám tartalmazza! Az 1-es jelenti a Budapestet, a követekező kettő karakter a kerületet és az utolsó a kerület részre történő hivatkozást
2014. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ettől független értelmes ha így címzem? ( utolsó kérdésre értem )
2014. okt. 26. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mondják nem szükséges külön kiírni a kerületet mert az irányítószám eleve jelzi is. De ennek ellenére nem lesz semmi gond ha kiírod, így csak megkönnyíted a postai dolgozók munkáját.

Én mindig így címzem meg, és mindig célba is ér a levél..

(első vagyok)

2014. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és ha valaki címén valaki részére írom nem gáz?
2014. okt. 26. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor pl:

A ház Tóth Béla tulajdona, de ott lakik Kiss Tomi is.

ugye?

Teljesen mindegy kinek a tulajdona a lakás, annak címezd akinek eleve írni akarod a levelet.

Ha Kiss Tominak akarsz írni akkor az ő nevét írd a borítékra.

2014. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abban az esetben írd rá Tóth Bélát is a Borítékra, ha Kiss Tomi neve nincs kint a postaládán. A kézbesítő nem tudja, melyik lakás kinek a tulajdona. a tesómék laktak egy ideig úgy albérletben, hogy csak a tulaj neve volt kiírva, mi mindig ráírtuk az ő nevét is a borítékra, nehogy helyettesít a postás vagy bármi miatt ne dobja be Kiss Tomi levelét Tóth Béláékhoz.
2014. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!