Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2009 évi internet tartozásomra...

D istván kérdése:

2009 évi internet tartozásomra jött egy behajtó cégtöl egy levél amelyben követelnek. Hány év az elérvülés? Mért nem kaptam eddig semmit? Jogos e a követelés? Mit számlázhatak 6 havi számlát? Mert nem értem.

Figyelt kérdés
meg mért nem kapok fel világositást a szolgáltatótól?

#Jógos?
2014. okt. 27. 17:42
1 2
 1/19 anonim válasza:

Amig nem "Önálló Bírósági Végrehajtó" küld bármit, vagy keres fel;

vagy bármilyen JOGI személy TÉRTIVEVÉNYES !!!! levéllel, addig tépjed szét az ilyen behajtós papírhulladékokat. Mert ezek NEM hivatalos követelők. Csak próbálnak annak látszani, és az emberek tájékozatlanságát kihasználni.

Én is jártam így egy ügyben, de

2014. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
...írtam nekik, hogy feljelentem zaklatásért, és érdekes módon lekoptak.
2014. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Fel hivtam a szolgáltatot hogy világositsanak fel de azt mondta a hölgy hogy már nem áll modjában mert már át adták a végre hajtásra. Ez nem aláiros levél volt.eos ksi behajtó cég. Nem értem 2009 es ügy mért most jutott eszükbe. 5 év az elévülési idő? Vagy 1 év? Meg eddig hol voltak? Amit meg tudtam hogy egy adott telefon vonalra csak egy szolgáltató lehet.akkor ha tartozásom van Hogy kötötték be 2009 decemberébe. egy másik szolgáltató a szolgáltatást? Irtam a fogyasztó védelemnek nem tudom mi lesz a válasz.
2014. okt. 27. 20:05
 4/19 anonim válasza:

Nehogy kifizesd, mert olyan kb. mintha ablakon löknéd ki a pénzt.

Ami nem tértivevényesen jön, az kukába való!

Komolytalan cég, aki csak a jogi kifejezésekkel tud fenyegetőzni, de nem tehet semmit. Ezt elhiheted.

2014. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Ezt elhiheted."

Ja. És ha te ez alapján el is hiszed, aztán jól megszívod, a fenti válaszoló szerinted fog helyetted fizetni? Vagy csak lapít majd, mint sz.r a gazban?


Ha tudod, hogy van tartozásod, fizess! Ha szerinted nincs tartozásod, kérj dokumentumokat. Ha meggyőztek a dokumentumok, fizess, ha nem, készülj a perre...

2014. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
igen a fizetés... szerintem ha tartozásom van és ekkora akkor mért várt szinte 5 évet. másrészt egy telefon vonalon hogy lehet 2 szolgáltató.ahhoz neki meg kellett szüntetni a szolgáltatást hogy egy másik rá kössön. ennyi év távlatában sem a csekk sem a szerződés nincs meg.igazolni semmit nem tudok. ha valódi a tartozás mért várt ennyit?a mostani behajtói eos ksi levele nem volt aláírós.csak sima levélként jött.
2014. okt. 28. 04:21
 7/19 anonim ***** válasza:
a behajtó cég fizetett a tartozásért a volt szolgáltatonak . ha nem lenne jó eséllyel behajtható, nem fizetett volna szerintem. nincs tuti válasz, neked kell dönteni...
2014. okt. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

#5 válaszoló engedd már meg, hogy tudjam, mit beszélek, jó?


Amit az ÖBV munkájáról írtam, azt meg hadd ne teregessem már ki, hogy honnan tudom.


A szolgáltató mutassa meg, adja ki a tartozást (a valóst), a behajtó cég meg ne kérjen/követeljen, mert JOGELLENES !!!


Ezt kellene felfogni.

2014. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
a legnagyobb baj, amikor a butaság magabiztossággal párosul...
2014. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy év az elévülési idő: [link] 143. § 2. bekezdés. De ha ők évente próbáltak akárcsak egyszer is elérni, akkor nem szakadt meg. Tehát pl. ha megváltozott azóta a telefonszámod vagy elköltöztél, és ők ott próbáltak keresni, akkor nem évült el, mert nem nekik kell utánad nyomozniuk.
2014. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!