Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kitörni a szegény...

Hogyan lehet kitörni a szegénységből?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 14:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Tanulással.
2014. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Sima tanulás nem elég. Én azt látom, hogy kemény munka is kell hozzá.


Van egy haverom, több százezret keres programozóként. Nem napi 8 órát dolgozik.

2014. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Szüleim (mivel én még tanulok) rengeteget dolgoznak, van vagy 3 mellékállásuk is mégis csórók vagyunk.

Bár kérdéses, hogy ez nem azért van, mert nem lenne elég pénz hanem mert havi 40-50ezer forint csak úgy eltünik + anyám és tesóm is cigizik...

2014. okt. 28. 15:00
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

A tanulás jó alap lehet.

Emellett kell egyfajta eltökéltség, kemény munka, jövőbe vetett hit és céltudatos magatartás (példa: ha összespórolsz nagynehezen 100 eFt-ot, akkor ne verd el esetleg egy iphone kezdőrészletére, hanem lásd a célt, hogy pl. albérleti kaucióra gyűjtesz stb.)


Sok lemondással járhat sajnos és kell egy tudatos pénzügyi magatartás is: a cigi vagy a bulizás pl. jó példa lehet. Igen, vonzó lehet egy fiatalnak hétvégente eljárni bulizni, de ezzel esetleg a félretett pénzed mind elköltöd. Kell tehát egy kis előrelátás: megfontolni a lehetőséget, hogy nem mész el vagy csak ritkán mész el és máris jut is, marad is.


Alapvető pénzügyi dolgokat azért át kellene tudni látni a felnőttkor küszöbén (ilyen egyszerű dolgokra gondolok, mint a bevételed legyen több, mint a kiadásod, ha nem így van, akkor kiadást is csökkenthetsz, de bevételt is növelhetsz, ez utóbbi hosszabb távon jobb, hogy legyen mindig valami kis vésztartalék, amihez lehet nyúlni, hogy addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér és esetleg ne csábulj el a 40%-os THM mellett a fedezet nélküli hitelkártyás vásárlások útvesztőjében).


Ha lesz keresményed, zsebpénzed, diákmunkád stb. akkor már onnantól érdemes vezetni (excelben, mobilapp vagy akár kockásfüzetben is) a bevételeket, a kiadásokat- hidd el, az írott dolgoknak ebben az esetben is "ereje van"- kicsit tudatosabban költi az ember a pénzt, ha tudja követni, hogy hová folyik el.

Beszerzéseket, beruházásokat lehetőség szerint NEM hitelből, hanem előre gondolkodással, megtakarításból, előre gyűjtögetésből célszerű fedezni és ha hitelt kell mégis felvenni, akkor azt NE a napi megélhetésre kelljen felvenni, mert akkor szinte garantált az adósságspirál.


Lehet tanulni a szülői ház jó vagy rossz példáiból, de a neten is nagoyn jó blogok vannak (pl. az énpénzem, kiszámoló, vagy akár spórolásra a bezzeganya stb.)- innen infókat is lehet gyűjteni.


Tudom, a mai világban nem túl divatos a nézetem, de szinte minden kicsiből lehet valamennyit félretenni és nem kötelező mindig minden pénzt felélni (főleg nem egészségkárosító dolgokra, cigizésre, legújabb divat szerinti dolgokra akkor, ha az alapok sem biztosítottak, mint normális étkezés, jó egészségi állapot- pl. egészséges fogak, szemüveg is idetartozik stb.)

2014. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! :)

Összvissz most van 20ezrem tavaly húsvétról, nem költöttem belőle semmit. Évközben kaptam pénzt, de azokat meg elköltöttem, de akkor max 30ezrem lenne.

Hát jó lenne megduplázni vagy triplázni de sehogy nem tudom.

2014. okt. 28. 15:30
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

én sem tudom megduplázni rövid idő alatt (1-2-3 éven belül) a megtakarításaimat, pedig kicsit idősebb vagyok és pénzügyes :)

Ez nem olyan különleges.

Mindig legyél résen ezekkel a túl jó ajánlatokkal, piramisjátékokkal, kezdők tőzsdés vagy fogadásos játékaival- tudás, tapasztalat nélkül a kevés biztos tőkédet is könnyen elveszítheted.

Tudom, jó lenne 10* ennyi pénz is, de a kockázatokat is érdemes végiggondolni. Ha könnyen lehetne megduplázni és triplázni kockázatmentesen pénzeket, akkor miért is dolgoznak még az emberek? :)

2014. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tőzsdéznék is ha az kell, csak a gond, hogy még 15 sem vagyok, szóval bármiféle munka elképzelésem életképtelen.
2014. okt. 28. 15:38
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
4., 6. vagyok- pont ezt próbálom magyarázni, hogy NE tőzsdézz, ha nem vagy tisztában az alapokkal :))
2014. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

De ha tisztában vagyok vele akkor mehet :D

Gondoltam, hogy nyitok a szüleimmel valami junior kártyát ahova minden pénzem majd megy és esetleg még kamatozik is és mire 18 leszek lesz egy jó kiindulási pontom.

2014. okt. 28. 15:58
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon a tanulással nem mész semmire, főleg most amikor teljesen le vagy korlátozva karrierileg. Továbbtanulni Magyarországon lényegében csak akkor éri meg, ha mérnöknek vagy IT-s szakinak mész, esetleg még tolmács, illetve 1-2 gazdasági szak (de ugye az utóbbiak a legtöbb ember számára fizetősek, mérnöknek és programozónak pedig az emberek csak nagyon kis százaléka alkalmas, nem hiába van belőlük hiány az egész EU-ban).

Ha valamilyen művészeti, jogi, egészségügyi, természettudományi stb. pályát választasz akkor véged.

A sima 2 éves szakmáknál meg még rosszabb a helyzet, egyrészről a legtöbb oktatási intézet kritikán aluli oktatást nyújt. Másodszor, ha valamilyen csoda folytán még is munkát találsz alul vagy fizetve nagyon és nem tudsz megélni a fizetésedből.


Ami viszont sikerre vihet az a nyitottság. Nagy hiba, hogy az oktatás az elmúlt 25 évben semmit sem változott és abszolút, de nem igazodott a mai korhoz. A hittan és egyéb ilyen órák helyett normális országokban gazdasági ismereteket vezettek volna be, illetve számítástechnikát. Sajnos egyre szűkülnek a lehetőségek Magyarországon, hol ott ugye ennek pont az ellenkezőjének kellene végbemennie. Én azt ajánlom tanulj meg minél előbb angolul és tanulj az interneten keresztül, találd meg azt ami érdekel stb.

2014. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!