Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék! Tudnánk ebből...

Különlegescsajszi kérdése:

Hogy tudnék! Tudnánk ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólok,hogy lehet hosszú lesz,de előre is köszönöm annak,aki elolvassa,és annak meg még jobban köszönöm,hogy ha ír is nekem valamit rá! Már korábban is ki akartam írni,bár ezer dolgom van,de csak szánok rá egy kis időt,csak kiírom,várom a kommenteket,hogy ki mit szól hozzá vagy a tanácsokat! Na,elkezdem sorolni a dolgokat.. : Ma is voltam a piacon,bár ma szinte nem vettek tőlem semmit,csak egy ember (nő)vásárolt tőlem,erre is ... mérges vagyok,mert a múltkor volt eladásom,igaz akkor nem is jött az a ... csávó azzal a ... helyjeggyel,és akkor meg azelőtt bejött pár száz forint,bár az sem valami sok,de jobb,mint a semmi,vagy ez a mostani! helyjegyet kellett fizetni(100 ft) amire ... mérges lettem,de szerintem az lehetett a bibi,hogy túl korán mentem ki,( am eddig mindig délbe vagy dél után mentem ki pár perccel)és akkor még biztos ott mászkált az a ...,(bocsi,azért írok így,mert nem tartom igazságosnak azt a helyjegyes ...got,azzal is csak a pénzt húzzák befele,(meg is lepődtem,amikor jött) és azt veszem észre,hogy az emberek azt akarják,hogy csak ők boldoguljanak,a többi le van ...!Nem szeretnek segíteni az emberek egyik a másikjukon..!:/ Ezt onnan is tudom,vagyis arra is igaz,hogy a párom(az én szerelmem,az életem) megkérdezte facebookon az egyik haverját,hogy lenne-e kint valami neki való munka(mert ő németbe dolgozik),és visszaírt egy olyan szöveget,hogy nem tud semmit,meg hogy nemhogy + próbálnád ezt meg azt,(persze ... ajánlott,amit a kicsim nagyon is jól ismer,hogy nincs valami jó híre.!)jó,én nem támogatom ezt a külföldes dolgot,és most nem részletezném,hogy miért,van oka az a lényeg,nem is egy,meg ott van egy másik haverja is,aki meg angliában van,már nem kis ideje,mondhatni évek óta,és írogatnak a kicsimmel facebookon,de még egyszer nem ajánlotta volna fel,hogy pl. "Ihaj barátom,... vagytok,akkor az ... ügy,nos én hajlandó vagyok segíteni,keresek itt kint nektek valami melót,(és nekem ne mondja senki,mert ha mást nem is,de utcaseprés,(ami talán a legalja,bár én nem vagyok olyan,hogy lenézem az utcaseprést)biztos lenne kint.! -persze az útiköltséget vagy az anyám tyúkját biztos odaadnánk,akármelyik haverja vagy ismerős segített volna..!! vagy ennyire ... ?? Nem gondolják,hogy ha ők is segítenek rajtunk,akkor mi is,mert kapnak pénzt,az útiköltséget ?! Most elkezdtem nemrég(kb. pár hete) lottózni,számolgatok is,/bár arra tudom,hogy nagyon csekély esély van,szerintem még a négyest is elég megnyerni,én is bolond vagyok annyiból,hogy ilyen szinte lehetetlenségre hagyatkozok,de hát nem okolom magam,mert én ezt is megpróbáltam,hogy hátha bejön..,ahogy az oviba (helyi munkaközvetítő) is már hányszor bementem,most is jelentkeztem a júliusi vagy augusztusi tudom is én melyik hónapra,hogy vegyenek fel,lefénymásolták az iratokat,meg még egyszer,(bár nem értem,hogy minek kétszer meg háromszor,ezek csak ezt tudják ?? Erre is ... mérges lettem,hogy már megint CSAK fénymásolásra mentem be.! De ehhez sem fűzök sok reményt,félek,hogy soha nem fogok tudni elállni dolgozni,így is már lassan 4 éve nem kapok munkát,ez óriási kimaradás,pedig nem vagyok nyomorék,nem rendelkezem semmilyen fogyatékossággal,egészséges fiatal vagyok,mégis…. Olyan szerencsétlennek,vagy én nem is tudom,tehetetlennek érzem magam,gyűlölöm ezt az állapotot,vajon tényleg igaz,hogy aki szegénynek született,szegényen is fog meghalni ?? Az a ... lottó is miért olyan nehéz ??? bocsi a csúnya szavakért,de úgy érzem Jogos. !!!

Én azt veszem észre értitek,hogy mindenki boldogul,mert ahogy elnézem az embereket meg amikor árulok vagy virágot meg ezt-azt látom. Meg autó van rengeteg sok ember p.csája alatt,ezt sem értem,hogy hogy csinálják..??! Ja,-meg a gyerek.. Még hogy nincs gyerek,vagy mi az anyjuk ... volt egy nemrég a média által észlelt pletykarovatban,szépen nincs,van szép számmal ahogy láttam,és azokat is le merném fogadni,hogy azért vállalják az emberek,(és már a magyarok is) hogy azzal is még több pénz áll majd a házhoz,(GYES,meg ahogy már hallottam meg olvastam GYED,TGYÁS,GYET,STB. .. meg még ki tudja mik vannak) és nem azért,mert akarnak! Ezt én baromira nem hiszem el,hogy azért vállalják azt a csomó kölyköt,no meg már a sok velem egyidős,meg tán még fiatalabb is,esetleg tőlem egy pár évvel öregebb/ek is mert akarják,érdekes módon nekünk akkor miért nincs?? Jó kérdés,mi ?? Ezt eskü nem irigységből írom,de gondolkozzatok csak el rajta !!

Úgyhogy nem tudom meddig leszünk így anyagilag,és ez már elég régóta tart.! Félek,hogy rá fog menni az egész életünk,a fiatalságunk! Külföldre sem lehet csak úgy kimenni,meg dunántúlra sem(mert amúgy vidékiek vagyunk) mert ahhoz is kell pénz,legalábbis valamennyi biztos.!Nem hiszem el,hogy nem érdemlünk egy kis pénzt,vagy egy kis jó életet,amikor nem hinném,hogy mi szórnánk a pénzt,legalábbis én biztos ismerem magam ennyiből! ,sőt! én egy sóher ember vagyok,mindenre sajnálom a pénzt,apu is ilyen volt! és a kedvesemet sem egy pénzherdálónak ismertem meg! Így leshetek,hogy gyerekünk is mikor lesz emiatt az anyagi válság miatt..! Komolyan mondom,már lassan öregnek fogom érezni ehhez magamat! De egyébként a munkaügyi központot sem értem,hogy oda is már több, mint egy éve,hogy be vagyok regisztrálva,de van annak már 3 is,és már ott is hányszor megmondtam,hogy akármilyen állás van,legyen az takarítás,mezőgazdasággal kapcsolatos munka,azonnal szóljanak nekem,mert ugye benne vagyok a gépben,azaz a nyilvántartásban! Jó,elhiszem,hogy sok ember van,de akkor én meg erre azt mondom,hogy nem kéne ész nélkül szaporodni,ha már az én/mi bajunkon nem tudnak segíteni..! Se telefonom,de még egy ... karórám sincs,azt sem tudom hány óra,amikor nem tartózkodom otthon.! és a többit,meg had ne soroljam.. Na jó,hogy képben legyetek elmondom! Az élettársammal lakom együtt,akit említettem,hogy szerelmem/életem,(és Neki az biztos,hogy nagyon sokat köszönhetek,mert ha ő nem lett volna,akkor azt kell hogy mondjam,hogy nem is tudom,hogy mi lett volna velem) mert azt is megjegyzem,hogy 1 évig ő tartott el,(adott enni) mivel pályakezdő voltam! Jelenleg ezen a 22.800 ft segélyen vagyok,ez is mi.. Ja,-pontosabban 22 forint csak,mert még azt a 800 ft.-ot is ellopja a bank,mert valami kezelési költség vagy mi a ... anyja.. Meg volt már úgy is,hogy csak 17 ezret tudtam levenni,de ez csak egy újabb probléma volt a még rengeteg közül..!! Vagy ennyire nincs a pénznek értéke ?? Úgyhogy nekem szinte semmim sincs,nincstelen vagyok mondhatni,lakni is a párom házában lakom,mert elköltöztem otthonról 19 évesen,van két zsák rongyom,de annak is kábé a fele selejtes, biciklim is a drágám miatt van..! Amúgy volt nekem telefonom,amit még anyu vett,csak az szétázott,meg lejárt a kártyája,aztán kivontak a vonalból vagy miből,és már az sincs,meg biciklim is volt,mert apu öngyilkos lett(igaz,ő is csak magára gondolt!?) és örököltem,bár nem sokat,pedig neki volt pénze,abból lett véve anno egy bicikli,csak anyu sz.r újsághordása miatt a sok úthibától az is tönkrement! Összességébe véve nekünk sincs azért sok mindenünk,sőt,nagyon sok minden hiányzik!!!! Sajnálom is a drágámat is,hogy ő is fiatal,okos és neki is ilyen csapnivaló „munkák” (nem hiába tettem idézőjelbe,mert én nem nevezném annak) akadnak/vannak.. Ráadásul tehetséges is,mert nagyon szépen tud rajzolni,szinte profi !! Nekem nem hinném,hogy lenne valami tehetségem,(bár azt mondja a szólás-mondás,hogy mindenki tehetséges valamiben,csak pusztán még nem jött rá miben,ha azt mondja nem tudja még,hogy kiben tehetséges) bár ez a része nem is nagyon érdekel,(bár tudom,hogy fontos,mert sok ember meg pont ebből él meg) de én semmi másra nem vágyom,mint hogy dolgozzak és legyen pénz,no meg munkaviszonyom! Ja,-és nem is tudom,hogy azzal is mi a fene lesz.. !! Számos példa volt már arra is,hogy ettől is kölcsön kellett kérni,attól is.. Nagyon nem jó ez így! Ha meg az ember lop vagy rabol mehet a börtönbe! Persze,azt nem szabad! -.-

És jogosan kérdezhetném,hogy „Miért,ilyet szabad tenni?” hogy ennyire nem törődöm és elhanyagolt lett ez az egész világ ??? Én nem tudom pontosan régen milyen lehetett,esetleg hallásból hallhattam vissza,de régen ezért ennyire nem volt ilyen .... ez az anyagi helyzet! Miért,ti mit tennétek,ha a helyemben lennétek,vagy valami Tanács? Nem tudom már,hogy hol írtam a lottóról,de arról annyit,hogy abba is ölöm befele a pénzeket,de eddig még egy ..... kettes sem volt.. Esetleg csak nem azért,mert Bunda. ? Pedig igazán megérdemelnénk !! és ez egy kicsit sem túlzás !!!


Amúgy 22 Lány vagyok.

Ha még akárkit akármi érdekel,vagy esetleg amit nem írtam le,akkor az jelezze,és megírom! amúgy most akartam elküldeni,de a csúnya szavak miatt jelzett a gép,pontosabban a moderátorok,Oooh,hagyjuk már,tudom én nagyon is,nem vagyok már takony,hogy milyen is ez a világ valójában,nem szabad csúnya szavakat írni,hagyjuk már a hülyeséget,már nem azért,de ez is felháborító,hogy már úgy sem lehet írni,ahogy akar az ember,mert már abba is bele pofáznak.. Szánalmas !!


2014. jún. 27. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ledobta az agyam az ékszíjat miközben olvastam ezt a tákolmányt amit ideokádtál. ez valami szűrnyű ahogy fogalmazol. nem csoda, ha nem találsz melót, ebből azt veszem le, hogy iszonyúan egyszerű ember vagy, alapból nem baj, nem lehet mindenki átlagos.
2014. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de képtelenség elolvasni amit írtál. Ott meg is álltam, hogy az angliai barátról írtál. Itt elegem is lett, és magamban azt mondtam:

Te és a kicsid pontosan az a fajta emberek vagytok akik a sült galambot várják.

Miért segítsen a német vagy angol területen dolgozó haver a kicsidnek? Neki is van szája, szeme, ő is tud munkát nézni, vagy ki tud repülni, tud mászkálni munka után.

Tudod, én segítek mindig ha tudok, de ha nekem valaki ilyen szöveggel jönne, hogy "évek óta kint élsz, nincs valami meló?" főleg ha évekig egy hello sem jön, nos annak még akkor sem szereznék melót ha tudnék..

Angliában dolgozom lassan 10 éve, és van olyan barátom akiknek én szereztem munkát, de ők sosem kérték, én ajánlottam fel, mert ők tettek is érte, hogy tudjanak haladni.

2014. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzalmas fogalmazás és helyesírás.
2014. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Írod, hogy piacon szoktál árulni. Vaterán is árulhatsz, amíg nem lesz rendes munkád. Akár vállalkozóként is (adóznod kell majd, de bevételed is lesz). Pl. használt ruhákat vehetsz zsákszámra nagyon olcsón, és elfogadható áron eladhatod azokat.

A párod kezdhetne valamit a rajzolással, jelentkezzen ilyen helyekre is.

A lottót én hanyagolnám, mert nem éri meg. Inkább tedd félre az erre szánt összeget valami másra, amire szükségetek van. Használt biciklit is tudsz venni rajta.

Közmunkára nem tudsz elmenni? Ha kapod a segélyt, elvileg könnyebben kiközvetítenek, mintha nem járna.

Milyen végzettséged van? Érdemes lenne egy OKJ-t szerezned, ha még nincs.

És fel a fejjel, valami lesz! Nagyon jó, hogy ott a párod, akit szeretsz, talán ez a legfontosabb.

2014. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem az egészet. Kifejtenéd bővebben? Köszi
2014. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Először meg kéne tanulni fogalmazni, mert egy normális mondat sincs a fenti szövegben.
2014. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na idefigyeljetek csak.. !? Engem aztán ki ne merjetek oktatni helyesírásból,amikor tiszta ötös voltam belőle! És az ismerőseim is mindig hozzám fordulnak,amikor ott vagyok náluk,és írnak valamit a gépen,hogy "figyi már Erika,ide kell vessző,meg ezt jól írtam? " :D Meg amúgy is,én tudom, hogy helyesírásban némelyik ember (főleg mint a ti fajtátok is) hozzám képest,olyan messze áll,mint Makó Jeruzsálemhez!És azt sem értem,hogy mi kivetnivaló van ebben az írásomban,de már nem azért,nem is akartam illően írni! Mert 1. mérges voltam,2. siettem,és úgy voltam vele,hogy olyan lesz,amilyen lesz! De a lényeg akkor is kivehető és szerintem érthető,nem igaz,hogy képtelenség volt elolvasni "kedves" 17:59-es! :-P És amilyen öntelt beképzeltek vagytok(bár nem tudom némelyikőtök mire vág fel),egyből a helyesíráson tudtatok fennakadni! Nem is értem,mit képzeltek ti magatokról válaszolók ??? Ugye a helyesírásba sokkal könnyebb volt belekötni/fennakadni is,mint hogy válaszoltatok volna! Csak ugye annyi IQ nincs!És azt sem értem,hogy mi kivetnivaló van ebben az írásomban,de már nem azért,nem is akartam illően írni! Mert egy mérges voltam,kettő siettem,és úgy voltam vele,hogy olyan lesz,amilyen lesz! De a lényeg akkor is kivehető és szerintem érthető,nem igaz,hogy képtelenség volt elolvasni "kedves" 17:59-es! :-P És amilyen öntelt beképzeltek vagytok(bár nem tudom némelyikőtök mire vág fel),egyből a helyesíráson tudtatok fennakadni! Ugye a helyesírásba sokkal könnyebb volt belekötni/fennakadni is,mint hogy válaszoltatok volna! Csak ugye annyi IQ nincs! De a helyesírásról ennyit!és most a második válaszoló fogja kapni tőlem az ívet,mert nagyon kiidegesített,hiszen laptalan volt! Hát persze,hogy megálltál,mert már tudtad,hogy nekem van igazam,és nem tudtál az egész kérdésemre meg az egész bajomra/bajunkra válaszolni,egyetlen egy kérdésemhez egy kummányit nem tudtál hozzászólni,és nem is szóltál,csak a flegmázás és a meghazudtolás megy,hát ilyenek a mai "emberek"! Nem tudom hány éves vagy 17:59-es és ki fia borja,de hogy ha már annyi szenvedésen és megpróbáltatáson mentél volna már keresztül mint én vagy akár a drágám,te már a háromnegyedénél megdöglöttél volna! Azt hitted/hittétek hogy majd annyiba hagyom ?? Ja,-és azt is meg merném kockáztatni,hogy azt sem tudom mi az a kétkezi munka! Hogy miért segítsen ?? Megmondom én neked!: Mert akkor ha nem segít nem is igazi haver hanem egy önző disznó,és mert ők is nagyon jól tudják mibe vagyunk! Az igaz,hogy tud ő is munkát nézni,de te nagyokos,szerinted akkor mi az anyámért tettem fel a kérdést,de nem is az,bele is írtam a kérdésbe,hogy külföldre sem tudunk kimenni,mert oda is pénz kell,tudod repülőjegy,de még ha autóbusszal,még oda is azért biztos kell valamennyi,meg szerintem mindenféle esetben kell pénz,még átköltözni vagy átjárni dunántúlra is,oda is pénz kell,tehát írtam is,olvasd vissza! Arról meg nem tehetek,hogy egy lusta nemtudomki vagy,és nem olvastad végig,az már a te selejtséged! Azt meg végképp nem tudom,hogy honnét veszed,hogy évekig egy heló sem jön,amikor direkt ezt is beleírtam ebbe a nyamvadt kérdésbe,hogy írkálnak facebookon,AZ ÖSSZES HAVERJÁVAL..!! Tudod mit? Ne is írj választ,ha nem olvastad végig!És ha már ennyire a meghazudtolásnál járunk,én is írhatnám,és írom is,ha már te is írtad,hogy: Én meg nem hiszem el,hogy 10 éve angliában dolgozol! :) És ne pofázz,nincs jogod! Tudod meg szeretném én nézni azt a barátodat velünk szemben,hogy ők milyenek hozzánk képest! 18:03 Ijajj,de szép értelmes választ adtál ídess,ennyire futotta?
2014. jún. 27. 18:38
 8/20 A kérdező kommentje:
Igaz most milyen jó lett hirtelen a helyesírásom? és ha erre a mondatomra is bunkózni akartok,csak szólok,hogy nem lehet megtanulni 10 perc alatt helyesen írni! Na ehhez mit szóltok?:-P hehhe:)
2014. jún. 27. 18:40
 9/20 A kérdező kommentje:
Végre egy normálisan írni tudó ember a 18:16-os.! Az ilyen is ritka manapság! Majd válaszolok,de most mennem kell! Ja,-és az első válaszadónak elfelejtettem reagálni,annyira oltottam a 17:59-est.!:D Neked van agyad? Nem is tudtam!:D :D Az meg még szörnyűbb,hogy nem adtak a fentiek annyi IQ-t,hogy alul szőrös létedre megválaszolj valamit,pedig felnőtt vagy,vagy szégyelled az éretlenségedet,hány éves vagy,13?:d
2014. jún. 27. 18:45
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
én nem a helyesírásodba kötöttem bele, hanem a fogalmazásodba. Megrekedt egy 10 éves szintjén.
2014. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!