Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postás beszedi nekem a...

A postás beszedi nekem a termék díját is (utánvét)?

Figyelt kérdés
Rendelt tőlem valaki utánvéttel egy 2000 forintos terméket (nem Vaterán, hanem azon kívüli megállapodásként). Az utánvét így is elég drága, de ha nem fizeti ki a terméket, csak a postaköltséget, akkor mi van? Meg lehet úgy csinálni, hogy ne csak a postát fizesse ki a postásnak, hanem a +2000 ft-ot is, vagy nem kapja meg a terméket?

2014. nov. 5. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Az utánvétes cuccot csak akkor adja át a postás vagy veheti át a postán, ha kifizeti az utánvételi díjat. Éppen ez a lényege.
2014. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem az utánvét díját, hanem a TERMÉK DÍJÁT is beszedi-e? Ez volt a kérdés...
2014. nov. 5. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utánvét összege a termék ellenértéke + postaköltség.

Nem értem a kérdésed. Ha 2000 ft a termék, akkor 2000 Ft + postaköltség utánvétellel adod fel.

2014. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A postás nem látja az utánvét díját és a termék díját. Ő egy összeget lát csak a csomagon amit beszed az átvevőtől. Arra készülj, hogy ha utánvéttel adod fel a csomagot akkor neked kell feladáskor kiperkálnod az utánvét árát. Ha a vevő fizeti az utánvétet akkor a postaköltséget hozzá kell adni a csomag árához és ez az összeg kerül a csomagra. Ergo neked kell megelőlegezned a csomagküldés árát.
2014. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te mondod meg, hogy mennyit szedjen be a postás utánvétként...
2014. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm :)
2014. nov. 5. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!