Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön élek, s ellopták az...

Külföldön élek, s ellopták az irataimat. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ausztriában élek, s ellopták az irataimat. Tettem feljelentést. Letiltattam a bankkártyáimat. Voltam a helyi nagykövetségen, ahol azt javasolták, hogy a bécsi nagykövetséget keressem meg az ügyben, s ott tudok új személyi igazolványt igényelni. Vagy utazzak Magyarországra és ott intézkedjek. Én viszont nem szeretnék ilyen ügyben hazautazni, mert épp most költöztem el, s munkát keressek iratok nélkül viszont nem fog menni. Olvastam néhány helyen, hogy külföldről is be lehet szerezni a szükséges iratokat. A nagykövetségen keresztül, vagy magyarországon egy meghatalmazott által. Ha tudtok segítsetek.

2014. nov. 7. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
és a meghatalmazottat fogják lefényképezni? vagy hogy gondoltad?
2014. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Utleveled megvan? Mert akkor azzal haza tudsz utazni es a legkozelebbi okmanyirodaban, az utlevellel igazolva magad, kersz uj szemelyit/jogsit.


Ha nincs utleveled, akkor a helyi (gondolom a becsi) kepviseletnel (nagykovetseg vagy konzulatus) kersz utazasi engedelyt, ezzel at tudod lepni a hatart es otthon a szul.a.kivonatoddal a kezedben besetalsz iratokat csinaltatni az okmanyirodaba. Ha viszed magaddal a rendorsegi jelentest, hogy lopas aldozata vagy, az segithet!

2014. nov. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!