Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átadnátok az egyetemistaként...

Golden Gate kérdése:

Átadnátok az egyetemistaként Nektek járó mobil előfizetési kedvezményt másnak?

Figyelt kérdés
A lányomat, aki egyetemista, egyik ismerőse arra szeretné rávenni, hogy kösse meg ezt a kedvezményes szerződést a saját nevén (mint nappalis diák), és az illető fia használná a mobilszámot (új számot kap). Az ő címükre mennének a csekkek, természetesen a lányom nevére, és ők fizetnék be. Nekem ez nem tetszik, mert mi van, ha az illető bármi miatt nem fizet, még csak meg sem tudjuk, hogy milyen elmaradása van/lesz, és a lányom kerül így esetleg adósságba. Ennél az előfizetésnél nincs behatárolva, hogy mennyit telefonálhat a szerződő, vagyis akármekkora számlát is csinálhat. Éppen ettől tartok. Annyi olyat hallottam, hogy nemfizetés miatt akár még behajtás is történhet. Vagy túl sötéten látom a dolgokat? Ti mit tennétek, hagynátok, hogy a naiv gyereketek ilyenbe belemenjen?

2014. nov. 8. 18:13
 1/8 anonim válasza:
100%

NEM adnám át az egy biztos, mert a kicsi fia csinál egy jókora számlát amit majd az apuka nem fog fizetni és akkor mi lesz?

Vagy ha mentőket, tűzoltókat rendőrséget fogja hívni mert ugye milyen jó buli riasztgatni őket, vagy fenyegető sms-eket fog irni valakinek.

Csak szépen vegyen ki saját nevére előfizetést.

Ilyenbe soha nem mennék bele, az ő neve szerepeljen a számlakivonaton az az ő felelősége.

2014. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem mennék bele, az biztos.
2014. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én max családtaggal játszanám ezt be, de azokat is megválogatva.

Más nevében NEM szabad anyagi felelősséget vállalni.

2014. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM, NEM ES NEM. Senki 'ismeros', 'barat' kedveert nem veszunk fel sajat nevunkre hitelt, vallalunk kezesseget, kotunk mindenfele szerzodeseket. Ha nem fizet, nulla, semmi, zero eszkozod van a tartozas behajtasara tole, max. egy 5-6 eves polgari per soran. Csak addigra mar radterheltek az egeszet, vegrehajtottak, lefoglaltak amit lehet, mindezt kamatokkal, behajtasi dijjal sulyosbitva.


Mondjuk mivel a lanyod egyetemista, ergo nagykoru, azt csinal amit akar - de en a helyedben megmondanam neki, hogy ha barmi gaz van, egy fillert nem fizetsz bele, ugyhogy nagyon vigyazzon mit csinal.

2014. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyesen teszed, hogy aggódsz, véletlenül se menjetek bele ilyenbe.


Akkora tartozást fognak a lányodnak csinálni, hogy inged-gatyád rámegy!

2014. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a megerősítést, mert a lányom szerint "rosszindulatú és aggályoskodó vagyok". De én tényleg félek egy más által létre hozott adósságtól, amiből nem tudunk majd kimászni. A felelősségre - más területen is - köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmemet!!!
2014. nov. 8. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam mobilszolgáltató ügyfélszolgálatán, nem egy ilyen esettel találkoztam. És mivel nem is a lányodnak küldenék a leveleket, simán lehet, hogy még a tartozásról sem tudna, csak mikor már késő, és inkasszó, stb... Semmiképp ne menjetek bele!
2014. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg felesleges az aggodas de én se tennék ilyet.

Tényleg nagyon jó kedvezmények vannak diakoknak, szoval valoszinu tenyleg csak ezt akarta volna kihasznalni de ez igy akkor is bajos lehet.

2015. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!