Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha PayPalen előre utalom a...

Ha PayPalen előre utalom a vételárat egy termékre?

Figyelt kérdés
Kapok pl téglát a dobozban és indítok egy vitát. Akkor, hogy tudom bebizonyítani, hogy nem a kifizetett terméket küldte el nekem? Illetve ilyenkor a paypal fizeti vissza a pénzt és behajtja a másik félen vagy, hogy történik?
2014. nov. 17. 09:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem ebayen keresztül, hanem magánszemélynek.
2014. nov. 17. 09:43
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az E-bayen nem magyarok hirdetnek. Az utolsó kínai is megbízhatóbb, mint a vatera és társai. Persze ez csak akkor igaz, ha betartasz néhány alapvető szabályt. Mondjuk ha ezeket a szabályokat itthon is betartod, akkor itt sem lesz gond. Ilyen általános közhelyekre gondolok, hogy minél több és minél nagyobb arányban pozitív értékelése legyen az eladónak, valamint ne legyen a termék mélyen áron alul (itthon annak dőlnek be a legtöbben, hogy 40000-ért kapnak vadiúj független iPhone 99-et). És akkor nem fogsz féltéglát kapni. Ami amúgy nem szokás még csalóknál sem: egyszerűen semmit sem kapsz.
2014. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Jahogy közvetlen. Úgy elvileg nincs buyer's protection, szóval könnyen bukhatod a dolgot. Nem árt tudni az eladóról, hogy mennyire megbízható. Illetve lásd a (mélyen) áron aluli figyelmeztetést.
2014. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mélyen áron aluli. Ezért gyanús. Illetve a buyer protection sem tudom biztosra, hogy van-e közvetlen vásárlás esetén. Mert van aki szerint van, van aki szerint nincs.
2014. nov. 17. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!